14 квітня 2025
Децентралізація
Мрія доступна кожній школі: як школи підʼєднуватимуть до екосистеми?
Мрія доступна кожній школі: як школи підʼєднуватимуть до екосистеми?

Тисячі українських шкіл підʼєднають до Мрії вже цього року. В оновленій освітній екосистемі для дітей передбачено застосунок із гейміфікацією та бонусами для мотивації до навчання. Батьки отримають повну картину освітніх результатів дитини та зможуть знаходити гуртки поруч, а вчителі заощаджуватимуть час за допомогою автоматизації та вбудованих функцій на базі штучного інтелекту.


Про це розповів Президент України Володимир Зеленський на першій EdTech-події Мрія Постосвіта від Мінцифри та МОН:

«Торік ми зробили пілотний запуск нового застосунку для українських шкіл – «Мрії». Це особливе рішення, яких небагато у світі. Україна в таких технологічних рішеннях – один із лідерів. Ми об’єднали фактично все шкільне навчання в одну зручну цифрову систему: навчальні матеріали, журнали, оцінки, домашні завдання та інформація для батьків. «Мрія» спрощує процес навчання в школі й робить це системно. І дає змогу дітям в усіх частинах нашої великої країни – від прифронтових громад до кожного нашого міста, кожного села, кожної школи – мати однаково повний доступ до освіти».

 

 

«Мрія — це освітній геймченджер. Для батьків та дітей — це зручний застосунок, який спрощує процес навчання. Для вчителів — портал і застосунок, що прибирає бюрократію і спрощує взаємодію з учнями до одного кліка. А для держави Мрія — це якісні дані про систему освіти. Завдяки Мрії ми зможемо ефективно трансформувати систему освіти, наздоганяти освітні втрати і в режимі реального часу розуміти, які рішення працюють. Усе це дасть змогу реалізувати нашу місію — побудувати систему освіти, здатну формувати професійних та щасливих людей для нової інноваційної економіки. Виховати громадян, спроможних захистити себе та власний дім від будь-яких загроз», — зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.

 

 

Які нові та вдосконалені функції Мрії презентували на першій EdTech-події Мрія Постосвіта?

  • вчителі незабаром генеруватимуть тести в Мрії в кілька кліків завдяки штучному інтелекту, отримуватимуть виконані домашні завдання від дітей, створюватимуть міжкласні групи тощо;
  • для дітей у Мрії передбачили внутрішню валюту за навчальні досягнення — «мрійки», які можна обмінювати на бонуси — квитки в кіно, майстер-класи, VR-квести;
  • батьки та діти з нового навчального року зможуть вибирати гуртки за інтересами поруч із домом чи школою;
  • адміністрації бачитимуть результати роботи вчителів у кілька кліків без переходів у журнали.

Команда вже розпочала роботу над Мрією для дошкілля: уперше дві ланки освіти обʼєднає єдина цифрова екосистема.

«Ми поставили на меті не оцифрувати паперову документацію, а переосмислити сам підхід до управління освітнім процесом — зробити його ефективнішим, гнучкішим, сучаснішим. Мрія — це інструмент, який трансформує освіту зсередини і допомагає кожному учаснику процесу — від учня до директора — сфокусуватися на головному: якості знань та розвитку дитини», — Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

 

 

Учителі в Мрії вже автоматизували календарно-тематичне планування, створення розкладу, ведення журналу та виставлення тимчасових оцінок «олівчиком». Вони можуть прикріплювати до уроків нотатки й файли, ділитися коментарями без прив’язки до балів і спілкуватися з учнями та батьками в захищених чатах. Мрія дає змогу комплексно вести освітній процес в єдиному цифровому середовищі — без потреби паралельно використовувати паперові записи чи інші цифрові продукти.

Діти мають у смартфоні Мрія ID, розклад, домашні завдання, персоналізовану бібліотеку контенту та динаміку результатів, а батьки в єдиному місці бачать ключові досягнення дитини.

 

Хто і як може підʼєднатися до Мрії?

Підʼєднатися до Мрії може кожна школа — незалежно від розміру, формату навчання, локації й того, чи користується вона іншою освітньою інформаційною системою. Органи місцевого самоврядування можуть познайомити з Мрією одразу всі школи своєї громади або області. Мрія завжди буде безплатною та добровільною: кожен заклад самостійно ухвалює рішення про підʼєднання і вже зараз може подати заявку за посиланням: mriia.gov.ua/app.

Нині до Мрії підʼєднано 150 шкіл. Команда Мрії опрацьовує ще 1400 заявок від закладів освіти.

«Мрія — яскравий приклад того, як спільні зусилля влади, міжнародних партнерів, освітян та громадянського суспільства можуть давати реальні та відчутні результати. Завдяки підтримці уряду Швейцарії та плідній співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти і науки України Мрія вже сьогодні змінює життя тисяч українських учнів, вчителів та батьків», — Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

 

 

«Цифрова трансформація України, навіть в умовах повномасштабної війни, вражає й надихає. Швейцарія пишається тим, що підтримує Мрію та загалом розвиток цифрової освіти в Україні — це приклад потужного й результативного міжнародного партнерства», — Жак Гербер, делегат Федеральної ради Швейцарії з питань України.

 


Мрія — це вебпортал і мобільний застосунок, де користувачі й користувачки мають план дня, конструктор розкладу, динаміку досягнень, чати, бібліотеку персоналізованого контенту від провідних освітніх платформ, Мрія ID та багато іншого. Пілотування Мрії розпочалося у вересні 2024 року і проходило у 6 областях України: у прифронтових містах і гірських селах, у школах із повністю дистанційним форматом навчання та в тих, які навчаються офлайн в укриттях.

Мрія — ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яку реалізують Мінцифра й МОН разом із Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії🇨🇭.

Переглядів: 217
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: освіта
Читайте також: