Пожежна команда та енергія сонця для школи: учасники конкурсу Громада на всі 100

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс Громада на всі 100.

Конкурс реалізується у партнерстві Starlight Media та Українського кризового медіа-центру за підтримки Програми USAID DOBRE.

Заявку могли подавати громади України, населення яких не перевищує 100 тис. осіб і які не є обласними центрами. У фінал вийшли 40 громад, про кожну з яких ми розповімо у наших сюжетах.

Сьогодні розповімо про Заводську і Сенчанську громади на Полтавщині. Заводська, задля збереження життя своїх мешканців, має гостру потребу у створенні власної пожежної команди. У Сенчанській – мріють про сонячні панелі, які планують встановити на даху школи, щоби жоден блекаут не завадив освітньому процесу.

 

 

Заводська територіальна громада: проєкт власної пожежної команди

В одній із будівель громади від лічильника пішло загоряння, а пожежна машина з Лохвиці їхала 25 хвилин, ще дві машини приїхали на допомогу через дві години.

Стару дерев’яну будівлю тоді врятувати не вдалося, проте добре, що люди не постраждали.

Голова Заводської територіальної громади Віталій Сидоренко розповідає, що зараз час очікування пожежників у громаді може становити 35-40 хв, що дуже довго.

За цей рік у Заводській громаді на Полтавщині сталося 17 пожеж. Тут живе 11 тис. 300 мешканців. І вони вирішили створити власну пожежну команду, щоби швидше реагувати на виклики.

– Пожежне спорядження, каски пожежні на 12 осіб, у нас є мотопомпа, панорамні маски на 12 осіб, – говорить Сергій Хоменко, начальник добровільної пожежної охорони.

Також є ноші, драбина, медсумка, повний комплект одягу та все необхідне для роботи добровільної пожежної команди завдяки перемозі у конкурсі, який проводила Польща у 2021 році.

Для пожежної охорони Заводської міської територіальної громади знайшлися дванадцять добровольців, які пройшли навчання, склали іспити, мають відповідні сертифікати, двоє з них вивчали польський досвід і готові за викликом виїздити на гасіння пожеж. У рідній громаді очолив добровільну команду професійний вогнеборець із 25 річним стажем – Сергій Хоменко.

– Буде чергувати один чоловік-водій, усі решта будуть перебувати на місці роботи чи проживання і за викликом будуть приїжджати сюди й на пожежу. Це буде швидше і набагато ефективніше, – говорить Сергій Хоменко.

Під власне пожежне депо громада виділила приміщення. Тут вже зробили дах, оснастили спеціальними воротами Залишилися внутрішні роботи – їх запланували на наступний рік. І найбільша проблема – придбання пожежного автомобіля, який самотужки громада нині не потягне через війну.

– Питання придбання пожежного автомобіля було закладено у бюджет 2022 року і вже фактично все було вирішено для того, щоб його придбати. Але війна почалася і всі плани не пройшли до фінансування. Ба більше, громада через війну не виконує бюджет, тому самотужки ми придбати його не можемо, – говорить Віталій Сидоренко, голова Заводської територіальної громади.

 

Мешканці Заводської територіальної громади хочуть вирішити актуальну для громади проблему, тож подалися на конкурс Громада на всі 100.

 

Сенчанська теріторіальна громада: сонячні панелі для школи

Працівники місцевої школи розповідають, що зараз почастішали повітряні тривоги та відключають світла, а коли напруги немає діти не можуть харчуватися, бо неможливо приготувати їжу.

Зупиняється кухонне обладнання, яке в закладах освіти працює на електриці, також відключається вентиляція в укритті, а це вже небезпечно для школярів. Аварійні і планові відключення світла почастішали. Росія нещадно атакує енергетичну сферу і це впливає загалом на увесь навчальний процес.

Як розповідає Олеся Корець, заступниця директора Сенчанської загальноосвітньої школи Сенчанської сільської ради, під час відключень також немає інтернету, не працюють інтерактивні дошки та навчальні платформи, тож уроки треба переплановувати.

– Так само і в укритті, коли постійні відключення світла, а альтернативи в нас немає, – додає Олеся Корець.

У цьому закладі навчається понад 320 учнів із семи навколишніх сіл. З початком блекаутів і перебоями зі світлом у закладі задумалися над альтернативними джерелами енергії. Взялися втілювати проєкт Подаруй сонячну енергію дітям та хочуть встановити сонячні панелі на даху школи.

Разом із сонячними панелями тут отримають енергонезалежність, безперебійний навчальний процес, подбають про екологію та зменшать навантаження на бюджет.

Директор Сенчанської загальноосвітньої школи Анатолій Дейнека говорить, що завдяки реалізації проєкту, учасники освітнього процесу будуть забезпечені ефективним навчанням, гарячим харчуванням, а головне, перебуватимуть у безпечних умовах в укритті. Заклад використовує до 100 тис. кВт електроенергії і це коштує громаді близько 1 млн грн.

– Зрозуміло, що ця сума буде з кожним роком збільшуватись, і це значні кошти тільки для одного закладу. Сонячна енергія – це чиста енергія, і ми не тільки збережемо кошти, а й збережемо природу, – говорить Анатолій Дейнека.

Теги:

громада на всі 100 конкурс

Область:

Полтавська область

Громади:

Заводська територіальна громада Сенчанська територіальна громада

Джерело:

Програма DOBRE

Читайте також:

17 січня 2025

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...

17 січня 2025

Тернопільська ОВА та Програма Polaris поглиблюють співпрацю у впровадженні європейських стандартів управління

Тернопільська ОВА та Програма Polaris...

Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...

17 січня 2025

UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими

UCORD та європейський менторинг: як українські...

Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...

17 січня 2025

Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління

Комісії ради: від ідеї до інструменту...

Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...