25-26 листопада відбувся Другий щорічний Львівський форум муніципального партнерства. Цьогоріч подія об’єднує понад 140 учасників, серед яких громади, дипломати та представники міжнародних організацій із 6 країн, — Україна, Швеція, Німеччина, Франція, Австрія та США.
Форум відкрив міський голова Львова, Андрій Садовий, заступник Міністра розвитку громад і територій Олексій Рябикін, Голова Львівської обласної адміністрації, Максим Козицький.
«Сьогодні Україна є в ТОПі, і весь демократичний світ допомагає, щоб ми вижили як повноцінна і сильна держава. За це подяка усім нашим партнерам. Але маємо розуміти, що ця допомога рано чи пізно перестане бути безумовною. Бо кожна країна має багато і своїх внутрішніх проблем. Тому ми повинні мати у себе грамотних фахівців, які вмітимуть писати гранти, вмітимуть переконувати і залучати партнерів», — сказав мер Львова Андрій Садовий на початку зустрічі.
Львівський форум муніципального партнерства розпочався з розмови-відкриття професора Йохена Ріхтера, який має понад 30-річний досвід роботи у Єврокомісії. Він поділився поглядами на важливість фундаментальних цінностей ЄС для інтеграції України:
«Інтеграція в ЄС – це довга дорога. Треба мати пару добрих черевиків, треба мати перекус, через певний час люди починають ставити питання «Чи ще довго?». По дорозі треба буде прийняти багато тяжких рішень. В усіх країнах, які вступали в ЄС, підтримка цього процесу по дорозі серед людей ставала природньо все меншою і меншою. Ваше спільне завдання — перетворювати цінності ЄС у національне право, розуміти їхню сутність і знаходити способи адаптації до нових реалій. Адже те, що працювало раніше, після проходження процесу євроінтеграції може вимагати зовсім іншого підходу. Ключ до успіху — комунікація, комунікація і ще раз комунікація: в Брюсселі, у своїй країні, між партнерами та громадами», — говорить Йохен Ріхтер.
Цьогоріч форум є підсумком семимісячної програми «Академія проєктного менеджменту та міжнародної співпраці» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)». В ході програми 15 громад зі всієї України разом із досвідченими менторами написали реальні проєкти, знайшли міжнародних партнерів, мали навчальні поїздки до міст України та отримали стипендії на розвиток.
«У цій програмі 15 українських громад по-справжньому вийшли на новий рівень міжнародної співпраці. Ми побачили, що підхід, коли місто, яке сильне у міжнародній співпраці є ментором для того, хто хоче вирости - це справді працює. Наприклад, Львів був ментором для Нікополя: громада напрацювала своє портфоліо ключових проєктів, а львівський Інститут міста допоміг налагодити міжнародні зв’язки фактично для кожного з них», — коментує експертка з адвокації Cities4Cities Марта Супрун.
Серед учасників форуму — голова муніципальної ради шведського міста Карлскога Тоні Рінг, який перед форумом відвідав свого партнера у Шепетівці.
Однією з новин Форуму також є те, що Cities4Cities посилює налагодження партнерств із муніципалітетами США.
«До нашої роботи доєднався волонтер Корпусу миру, п’ять сильних громад їздили нещодавно за програмою «Відкритий світ» до США, з нами працюють американці, які вболівають за Україну, ми тримаємо контакт з українцями, які там живуть. Вже у грудні ми дізнаємося про нові угоди між Україною та США», – говорить Світлана Блінова, координаторка ініціативи Cities4Cities.
Львівський форум муніципального партнерства є платформою для зміцнення вже наявних партнерств і створення нових, які сприятимуть відновленню українських громад та їхньому розвитку.
Фото Романа Балука для Львівської міської ради
Львівський форум муніципального партнерства — це щорічна міжнародна подія ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine та Львівської міської ради, яка спрямована на просування ідеї міжмуніципальної співпраці між українськими та міжнародними громадами.
Форум організовано за сприяння проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» та шведсько-української Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні», що реалізується SALAR International.
Приєднані зображення:
Теги:
євроінтеграція міжнародна підтримка
Джерело:
Cities4Cities | United4Ukraine
26 листопада 2024
29 листопада - вебінар «Що таке «Шкільний громадський бюджет» та «Громадський бюджет на дитячі мрії»
29 листопада - вебінар «Що таке «Шкільний...
Як зробити освіту ще ближчою до дітей та громади. 29 листопада 2024 року о 14:00 розпочнеться вебінар...
26 листопада 2024
У Кропивницькому обговорили впровадження реформи старшої школи
У Кропивницькому обговорили впровадження...
21 листопада у Кропивницькому відбулося громадське обговорення реформи старшої школи, організоване Міністерством...
25 листопада 2024
Експерти проаналізували тенденції надходжень місцевих податків і зборів за 2019-2023 роки
Експерти проаналізували тенденції надходжень...
Автори: Яніна Казюк, д.держ.упр., професор, експертка з питань публічних фінансів та місцевого...
25 листопада 2024
Трудові відносини з непедагогічними працівниками (запис вебінару)
Трудові відносини з непедагогічними...
Про трудові відносини в освіті під час війни дізнавайтеся у записі вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...