За підтримки Проєкту DECIDE відбулась стратегічна сесія з розроблення проєкту Стратегії відновлення та розвитку освіти Чернігівщини на період 2025-2029 рр. До обговорення долучилися члени робочої групи, голови територіальних громад, депутати місцевих рад та керівники відділів освіти з усього регіону.
Учасники ознайомились із результатами аналітичного етапу, під час якого було проведено глибоке дослідження освіти за такими критеріями:
- доступність;
- якість;
- кадровий потенціал;
- управління;
- фінансування;
- безпека та комфорт;
- матеріально-технічне забезпечення.
Аналіз базувався на статистичних даних та результатах опитування понад 11,5 тисяч респондентів – учнів, педагогів та батьків.
Обговорення проблем та визначення фокусу на майбутнє
Результати дослідження стали основою для активного обговорення проблем у сфері освіти регіону. Це дало змогу визначити ключові проблеми, які повинні стати в центрі уваги регіональної політики на найближчі 5 років.
SWOT-аналіз
Учасники сесії провели SWOT-аналіз, щоб оцінити сильні та слабкі сторони регіону, а також виявити загрози та можливості, які можуть вплинути на процес відновлення та розвитку освіти Чернігівщини.
Ключові цілі
Сесія завершилася визначенням ключових пріоритетів, серед яких:
- дитиноцентризм;
- доступність та безбар'єрність;
- безпека;
- якість освіти;
- кадровий потенціал;
- психологічна підтримка.
Також учасники визначили цілі для дошкільної, шкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти.
Що далі?
Після узагальнення всіх напрацювань документ буде доопрацьований і відкритий для громадського обговорення. Якщо ви зацікавлені у розробленні подібних стратегій для своєї громади, вам стануть у пригоді методичні рекомендації від Мінрегіону та курс підвищення кваліфікації від проєкту DECIDE (https://bit.ly/4dyfe8h).
Чернігівська область понад рік тому приєдналася до проєкту DECIDE, який вже допоміг розробити і впровадити стратегії розвитку освіти в Луганській, Івано-Франківській, Полтавській та Одеській областях. Чернігівщина впевнено рухається в тому ж напрямку, і цей процес стане важливим кроком для підвищення якості освіти в регіоні.