Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) не залишилася осторонь ухвалення Урядом України важливого рішення – оновлення Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Свою позицію ОЕСР опублікувала в мережі Linkedin.
«Вчора Україна ухвалила комплексні зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, вперше опублікованої у 2020 році. Масштабна агресивна війна Росії проти України серйозно змінила траєкторії, потреби та потенціал розвитку регіонів по всій країні. Оновлена Стратегія відображає потреби громад України у реконструкції та відновленні. Розроблена з метою сприяння вступу до ЄС, вона також визначає ключові пріоритети розвитку, включаючи відновлення та покращення надання основних державних послуг, інтеграцію переміщених осіб та підтримку економічного розвитку. Спираючись на 10-річний досвід співпраці у сфері регіонального розвитку, OECD-OCDE працювали з Україною над оновленням Стратегії. В рамках OECD-Ukraine Country Programme на 2023-2027 роки ми продовжимо співпрацювати з Україною в розробці, впровадженні, фінансуванні, моніторингу та оцінці короткострокової реконструкції та довгострокового відновлення для її регіонів»,- йдеться в публікації.
Нагадаємо, у представництві Європейського Союзу в Україні привітали «прагнення та зусилля України створити безпечні, економічні та соціальні умови для повернення своїх громадян додому», зазначивши, що «ЄС підтримує ключові вектори Стратегії, зокрема реінтеграцію ветеранів із сім’ями та відновлення інфраструктури, наголошуючи на забезпеченні вимог безпеки, доступності та врахування інтересів громадян, зокрема вразливих груп».
Нагадаємо, 13 серпня Уряд схвалив зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури підготувало інформаційну брошуру (українською, in English), яка допоможе швидко зрозуміти суть оновленої Державної стратегії регіонального розвитку на період 2021-2027 років.
Також готується комплекс інформаційно-комунікаційних заходів для найшвидшого приведення у відповідність Державній стратегії регіонального розвитку регіональних стратегій.
Теги:
регіональний розвиток міжнародна підтримка
Джерело:
Портал "Децентралізація"
21 листопада 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...
21 листопада 2024
Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини
Програма Polaris провела інформаційну сесію для...
20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
21 листопада 2024
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...
Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...
20 листопада 2024
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...
Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...