Дані з Адресного реєстру мають велике значення для взаємодії між інформаційними системами, допомагають зменшити кількість помилок та протидіяти шахрайству щодо прав власності на нерухомість.
Органи місцевого самоврядування розпочали верифікацію адрес в Єдиному державному реєстрі адрес (ЄДРА). Ключова мета полягає в систематизації адресної інформації та створенні єдиного достовірного джерела адресних даних, де кожен населений пункт, кожна вулиця, будівля чи споруда матимуть унікальний ідентифікатор і єдину правильну назву.
Верифікація складається з кількох кроків:
Дані з Адресного реєстру мають велике значення для забезпечення взаємодії між інформаційними системами на різних рівнях управління та розв’язують проблему зменшення помилок в державних системах щодо адрес.
ЄДРА також сприятиме зменшенню можливості шахрайства щодо прав власності на нерухомість.
На сьогодні сформовано 24 команди «менторів», в кожній області, з 71 фахівця ОВА, РДА та громад, навчено 1 360 фахівців ОМС, які отримали відповідний сертифікат про готовність до роботи та підтвердили свої навички.
Понад 954 громад вже пройшли теоретичне та практичне навчання, отримують доступи до кабінетів Адресного реєстру та розпочинають верифікацію адрес.
Адресний реєстр є одним із базових реєстрів відповідно до Закону України “Про публічні електронні реєстри” та ухваленої Урядом Постанови №254. Нараз профільні експерти працюють над впровадженням Реєстру адміністративно-територіальних одиниць та Реєстру будівель та споруд.
Створення Єдиного державного реєстру адрес реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за сприяння проєкту “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Теги:
Джерело:
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...