19 вересня 2024
Децентралізація
Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах
Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

24-28 липня 120 молодих людей з 30 громад Волині, Рівненщини та Одещини взяли участь у чотириденному літньому таборі Youth Council Jamboree в Карпатах, де напрацювали нові ідеї для розвитку молодіжних рад у своїх громадах. Цей табір є частиною проєкту «Активна молодь – сильна громада», який за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізує громадська організація «Центр політичних студій».


Під час табору молодь разом з експертами проаналізувала стан молодіжної ради своєї громади, дізналася про етапи планування її діяльності, напрацювала ключових напрямки її роботи з урахуванням ресурсів та критеріїв успіху, вивчала практичні механізми перезапуску молодіжної ради. Крім того, учасники обмінювалися досвідом, розвивали лідерські навички, дізнавалися секрети побудови стійкої команди та надихалися до активної й ефективної роботи молодіжних рад у громадах.

 

 

Наприкінці таборування молодь символічно зійшла на вершину Говерли:

«Це сходження для мене символізує, що в житті немає нічого неможливого. Молоді важливо долати цю символічну «гору» труднощів, якщо вона хоче жити в громаді, яка їй подобається», – поділилася враженнями учасниця молодіжного табору Тетяна з Ратнівської громади.

 

 

«Мене вразив масштаб цього проєкту та можливість обмінятися досвідом з іншими молодими людьми, дізнатися про роботу інших молодіжних рад. Ми лиш будемо створювати таку раду у своїй громаді, тому дізнатися, як це працює, було для нас дуже важливо», – зазначила Анастасія, учасниця з Клесівської громади.

 

 

Спілкування в колі однодумців, підтримка експертівй обмін досвідом і враженнями стали органічною частиною проєкту:

«Наш проєкт гуртує молодь довкола ініціатив у її громадах, яка обʼєднується навколо ідеї впливати на рішення і робити їх кращими та ефективнішими. І все це відбувається в природньому середовищі, в невимушеному спілкуванні, з цікавими активностями та можливостями розкрити свій потенціал і повірити у себе», – вважає експерт проєкту Олександр Чижевський.

 

 

Надалі експерти допомагатимуть органам місцевого самоврядування та молоді офіційно створити молодіжні ради там, де їх ще немає, перезапускати ті, які недостатньо активні, а також розробити необхідні нормативно-правові акти.

 

 

Нагадаємо, раніше у межах проєкту «Активна молодь – сильна громада» понад пів тисячі молодих активістів й активісток громад пройшли чотиримодульне навчання у «Школі молодіжних рад», де опановували практичні навички для залучення громадян до ухвалення рішень, вчилися застосувати на практиці інструменти вдалої комунікації, проводити дослідження потреб молоді тощо.

Учасницями проєкту є Локачинська, Литовезька, Боратинська, Шацька, Любешівська, Зимнівська, Ратнівська, Вишнівська, Нововолинська, Доросинівська громади з Волині; Березнівська, Клесівська, Білокриницька, Рокитнівська, Бабинська, Радивилівська, Козинська, Костопільська, Здовбицька, Сарненська громади з Рівненщини; Саф'янівська, Арцизька, Кодимська, Нерубайська, Доброславська, Красносільська, Білгород-Дністровська, Визирська, Болградська, Розквітівська громади з Одещини.

Більше про молодіжну політику в громадах читайте у секторальній рубриці порталу "Децентралізація".

Переглядів: 633
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: молодь
Читайте також: