24-28 липня 120 молодих людей з 30 громад Волині, Рівненщини та Одещини взяли участь у чотириденному літньому таборі Youth Council Jamboree в Карпатах, де напрацювали нові ідеї для розвитку молодіжних рад у своїх громадах. Цей табір є частиною проєкту «Активна молодь – сильна громада», який за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізує громадська організація «Центр політичних студій».
Під час табору молодь разом з експертами проаналізувала стан молодіжної ради своєї громади, дізналася про етапи планування її діяльності, напрацювала ключових напрямки її роботи з урахуванням ресурсів та критеріїв успіху, вивчала практичні механізми перезапуску молодіжної ради. Крім того, учасники обмінювалися досвідом, розвивали лідерські навички, дізнавалися секрети побудови стійкої команди та надихалися до активної й ефективної роботи молодіжних рад у громадах.
Наприкінці таборування молодь символічно зійшла на вершину Говерли:
«Це сходження для мене символізує, що в житті немає нічого неможливого. Молоді важливо долати цю символічну «гору» труднощів, якщо вона хоче жити в громаді, яка їй подобається», – поділилася враженнями учасниця молодіжного табору Тетяна з Ратнівської громади.
«Мене вразив масштаб цього проєкту та можливість обмінятися досвідом з іншими молодими людьми, дізнатися про роботу інших молодіжних рад. Ми лиш будемо створювати таку раду у своїй громаді, тому дізнатися, як це працює, було для нас дуже важливо», – зазначила Анастасія, учасниця з Клесівської громади.
Спілкування в колі однодумців, підтримка експертівй обмін досвідом і враженнями стали органічною частиною проєкту:
«Наш проєкт гуртує молодь довкола ініціатив у її громадах, яка обʼєднується навколо ідеї впливати на рішення і робити їх кращими та ефективнішими. І все це відбувається в природньому середовищі, в невимушеному спілкуванні, з цікавими активностями та можливостями розкрити свій потенціал і повірити у себе», – вважає експерт проєкту Олександр Чижевський.
Надалі експерти допомагатимуть органам місцевого самоврядування та молоді офіційно створити молодіжні ради там, де їх ще немає, перезапускати ті, які недостатньо активні, а також розробити необхідні нормативно-правові акти.
Нагадаємо, раніше у межах проєкту «Активна молодь – сильна громада» понад пів тисячі молодих активістів й активісток громад пройшли чотиримодульне навчання у «Школі молодіжних рад», де опановували практичні навички для залучення громадян до ухвалення рішень, вчилися застосувати на практиці інструменти вдалої комунікації, проводити дослідження потреб молоді тощо.
Учасницями проєкту є Локачинська, Литовезька, Боратинська, Шацька, Любешівська, Зимнівська, Ратнівська, Вишнівська, Нововолинська, Доросинівська громади з Волині; Березнівська, Клесівська, Білокриницька, Рокитнівська, Бабинська, Радивилівська, Козинська, Костопільська, Здовбицька, Сарненська громади з Рівненщини; Саф'янівська, Арцизька, Кодимська, Нерубайська, Доброславська, Красносільська, Білгород-Дністровська, Визирська, Болградська, Розквітівська громади з Одещини.
Більше про молодіжну політику в громадах читайте у секторальній рубриці порталу "Децентралізація".
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...