Спільними зусиллями Міністерства соціальної політики, органів місцевого самоврядування та громадського сектору 114 Центрів життєстійкості відтепер працюють по всій Україні. Усього до кінця року планується відкриття ще понад 80 таких просторів. Найбільше Центрів наразі організовано у громадах Івано-Франківської області – десять діючих і ще п’ять готуються до відкриття.
Щоб стартувати у своїй громаді Центр життєстійкості, громада облаштовує та утримує приміщення за принципами безбар’єрності. Надавачами послуг у таких осередках стають фахівці громадських організацій, благодійних фондів чи комунальних некомерційних підприємств, які проходять конкурсний відбір та подальші навчання. Роботу цих спеціалістів оплачує держава в рамках проєкту.
Кожен із Центрів життєстійкості працює за єдиним розробленим стандартом, а послуга є комплексною та включає в себе чотири ключові напрямки:
Окрім того, кожна громада до послуги з формування життєстійкості, яку надають психологи та фахівці соціальної роботи, може додавати інші соціальні послуги, затребувані місцевими жителями.
Показовим є приклад Центрів життєстійкості в Івано-Франківську та Калуші, де надавачем послуги є благодійний фонд “Карітас”. В обох Центрах для громадян організовано первинну юридичну підтримку, консультації з різноманітних питань соціального захисту.
“Сюди зможуть звертатися учасники бойових дій та їхні сім’ї, ветерани війни. Також, тут можна знайти підтримку людям, які в пошуку роботи, оскільки буде вестися співпраця з Центром зайнятості,” – розповідають у фонді.
Такий підхід дозволяє спростити людям доступ до соціальних послуг і оперативно реагувати на потреби, які виникають у громаді.
Адреси діючих Центрів життєстійкості в Івано-Франківській області:
Центри життєстійкості – це пілотний проєкт Міністерства соціальної політики, який є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.
Більше інформації про Центри життєстійкості та послугу можна дізнатися на сайті Міністерства соціальної політики України.