22 червня 2024
Децентралізація
Громади сформували бачення розвитку своїх областей
Громади сформували бачення розвитку своїх областей

Упродовж березня та квітня представники майже усіх громад Одещини, Закарпаття, Рівненщини, Волині та Львівщини взяли участь у стратегічних сесіях щодо планування просторового розвитку  своїх регіонів . Ці заходи бути ініційовані Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» заради оновлення регіональних стратегій з урахуванням умов війни та набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС. 


Під час стратегічних сесій громади презентували, як бачать розвиток своїх громад і областей  — і відразу наносили це на мапу: де і як буде розташовуватися магазин, лікарня чи індустріальний парк, як краще організувати мартшрут до соціальних закладів і управління відходами тощо.

 

 

Ціль заходів – гармонізувати стратегічне, просторове та бюджетне планування з оптимальним використанням ресурсів та фокусом на добробут жителів, чисте довкілля, перспективи для потенційних інвесторів і збереження культурної спадщини.

Представники громад працювали разом з обласними та районними військовими адміністраціями, обласними радами, експертами та громадськістю. Ключовим джерелом інформації для учасників про ресурси, потреби та можливості регіонів стали дані з Аналітичних порталів областей, які були розроблені за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та допомогли ухвалити обґрунтовані рішення. Далі пропозиції громад ляжуть в основу оновлених регіональних стратегій.

Це унікальний формат обговорення, яке провели вперше в Україні з ініціативи Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», щоб підтримати зусилля Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України у гармонізації стратегічного, просторового та бюджетного планування, а також створенні єдиних підходів до розробки стратегічних документів на усіх рівнях.

 

Переглядів: 513
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: міжнародна підтримка
Читайте також: