23 липня 2024
Децентралізація
8 травня онлайн-курс «Євроінтеграція для громад» стане доступним на платформі ACADEMY Cities4Cities
8 травня онлайн-курс «Євроінтеграція для громад» стане доступним на платформі ACADEMY Cities4Cities

Ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine на платформі ACADEMY Cities4Cities запустила онлайн-курс «Євроінтеграція для українських муніципалітетів». Курс тривав тиждень, впродовж якого учасники навчались розвивати співпрацю на європейському рівні, готувати свої міста та села до євроінтеграційного процесу, знайомились з можливостями та вимогами ЄС. Навчання пройшло близько 500 представників громад. Курс тривав за підтримки Шведсько-українського проєкту “Підтримка децентралізації в Україні” (Salar International) та Львівської міської ради.


Учасники, які уже пройшли курс, можуть отримати сертифікат про його успішне завершення. А через два тижні, 8 травня, «Євроінтеграція для українських муніципалітетів» уже буде у вільному доступі для всіх охочих повністю пройти навчання.

Серед тем онлайн-курсу: політики згуртування та європейське територіальне співробітництво; тематичні програми ЄС, що сприяють співпраці на місцевому рівні; процес вступу до ЄС для місцевого самоврядування; багаторівневе співробітництво та діалог в ЄС; зелений курс та новий європейський Баухаус.

 

 

«Працюючи з громадами, ми побачили велике зацікавлення в темі євроінтеграції саме на місцевому рівні. Лекторами ми запросили як представників Єврокомісії та європейських програм, які актуальні для місцевого рівня, так і практиків з України та цілої Європи, які успішно працюють на європейському рівні.

Ми також намагалися донести, що європейська інтеграція це не лише залучення інвестицій через проєкти, але й необхідність відповідати багатьом стандартам, потреба розвивати специфічні навички і вміння та вміти лобіювати власні інтереси на європейському рівні. Розширюючи знання громад про європейську інтеграцію ми фактично створюємо умови для включення місцевого рівня в процес перемовин про вступ. Це надзвичайно важливо, адже більшість політик ЄС практично втілюються саме на місцях», – розповіла Марта Супрун, експертка з міжнародної співпраці Сities4Cities | United4Ukraine та кураторка курсу.

Крістіан Ларсен, національний експерт в українській службі Генерального директорату з питань сусідства та переговорів з розширення (DG NEAR), сформулював 5 порад для громад на шляху євроінтеграцїі:

  • довгострокова розбудова потенціалу муніципалітету дуже важлива – від планування до розробки стратегії, управління проєктами, фінансового менеджменту тощо –  дуже важливі;
  • треба бути активними в приєднанні до тренінгів і програм з розбудови спроможності – долучатись до проєктів та ініціатив ЄС, що пропонують технічну допомогу в різних сферах. Варто стежити за їхньою діяльністю, цікавитись пілотними проєктами та тренінгами;
  • треба брати участь у міжмуніципальному співробітництві для об’єднання ресурсів – наприклад, через співпрацю з сусідніми громадами, для найму кваліфікованого персоналу на важливі посади, які будуть розподілені між усіма муніципалітетами-учасниками;
  • варто переконатися, що у штаті є співробітники, які володіють англійською. Або ж заохочувати працівників вдосконалювати свої навички;
  • знайдіть європейський муніципалітет-партнер, який може надати практичний досвід і технічну підтримку для виконання правил і стандартів ЄС, а також допомогу з написанням заявок на фінансування ЄС.

 

 

Кароліна Барілар, яка представляє Агентство розвитку хорватського Загорья, рекомендує:

  • Інвестуйте в людей, починайте прямо зараз. Намагайтеся залучити кошти технічної допомоги й використовуйте це для навчання своїх фахівців.
  • Також важливо – якщо ви не маєте 100% прав власності на будівлі, земельні ділянки, іншу інфраструктуру, починайте розв'язувати ці питання – ми не могли реалізовувати інфраструктурні проєкти чи інвестувати в майно, де ми не мали 100% права власності. 
  • Готуйте технічну документацію наперед – якщо ви знаєте, чого хочете досягти, які проєкти хочете впровадити, то вже будете на крок попереду.

Загалом на курсі навчалися 500 учасників.

«Вдячна за змістовний курс. Поглибила знання про можливості залучення ресурсів із програм, які фінансуються ЄС. А також про те, як їх моніторити, щоб далі готувати проєктні заявки», – говорить Ірина Каландирець, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Шполянської міської ради.

 

 

Нагадаємо, ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine запустила навчальну платформу ACADEMY Cities4Cities. На платформі також можна пройти онлайн-курс “Міжнародна співпраця для громад”, який вже пройшли 1000 представників громад. А також переглянути серію онлайн-тренінгів “Взаємодія між цивільною владою та військовими”.


Cities4Cities | United4Ukraine – партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. United4Ukraine започаткували SALAR International.org.ua  та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Сities4Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Переглядів: 2279
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: євроінтеграція
Читайте також: