28 травня 2024
Децентралізація
Інститут старост в умовах війни – законопроект пройшов перше читання
Інститут старост в умовах війни – законопроект пройшов перше читання

23 квітня 2024 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Проект Закону №9518 про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану.


Про це повідомив Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою.

Він нагадав основні нововведення, які передбачає законопроєкт:

  • Голова громади зможе призначати виконуючого обов'язки у разі мобілізації старости.
  • Голова громади зможе призначати старосту одноосібно, якщо рада більше 3 разів не підтримала кандидатуру, що підтримана громадою на обговореннях.
  • Голова громади зможе призначати старосту одноосібно, якщо сесії ради не проводяться понад 6 місяців.
  • Інформація про громадські обговорення кандидатури старости має бути оприлюднена за 3 дні до на сайті ради.
  • Результати громадського обговорення також оприлюднюються на сайті.
  • У громадах, де показник густоти населення нижчій за середній по країні (перелік визначає міністерство), старостинський округ може бути від 200 осіб, а не від 500, як було раніше.
  • Начальник військової адміністрації населеного пункту зможе приймати рішення про утворення старостинських округів та призначення старост.
  • На період дії воєнного стану та 6 місяців після процедура громадського обговорення суттєво спрощується. Для будь-якої громади треба не менше 15% голосів жителів округу, які є повнолітніми.

Нагадаємо, 18 квітня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повторно розглядав Проект Закону №9518. Тоді Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити зазначений законопроєкт одразу за основу та в цілому.

Переглядів: 642
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: староста
Читайте також: