Казанківська громада – лідер у стійкому розвитку навіть під час війни

Навіть у непрості воєнні часи Казанківська територіальна громада Миколаївської області активно розбудовує своє майбутнє. Попри всі виклики, громада зосереджує свої зусилля на активній розбудові та стратегічному плануванні власного розвитку. Значною мірою цьому сприяє співпраця з Центром розвитку інновацій в рамках реалізації проєкту “Посилення демократичних процесів у територіальних громадах”, за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».


Для зміцнення демократії Казанківська громада займається не лише теоретичними розмірковуваннями, але й конкретними кроками, а саме - розробкою Програми комплексного відновлення громади. Це включає в себе проєкти, які відновлюють та розвивають інфраструктуру, а також створюють нові високооплачувані робочі місця та відкривають можливості для творчої самореалізації. Ключовими напрямками для підготовки проєктів були визначені наступні: ремонт доріг, водопостачання, будівництво укриттів для підвищення безпеки мешканців в умовах війни, енергозбереження, впровадження сучасних технологій цифровізації.

 

 

Вже на експертному заході “Посилення демократичних процесів на місцевому рівні під час війни”, який Центр розвитку інновацій провів з представниками громад 21 березня 2024 року у місті Київ, стало зрозуміло, що поєднання сучасних інструментів розвитку з величезним потенціалом Казанківської громади здатне надати потужний результат зростання добробуту громади. Адже представники Казанківської громади винесли на обговорення не лише проблеми, але й конкретні пропозиції щодо їх вирішення через реалізацію проєктів: розвитку інфраструктури, покращення соціального забезпечення, впровадження інноваційних технологій зеленої енергетики та цифровізації, реалізацію програм військово-патріотичного виховання молоді.

Також, зустріч в рамках експертного заходу виявилася важливим кроком до створення Мережевого проєктного офісу Казанківської громади - формування спільноти фахівців, яка здійснюватиме підготовку проєктних пропозицій для включення в Програму комплексного відновлення і План відновлення та розвитку Казанківської громади з метою залучення ресурсів для їх реалізації. Ця ініціатива вже демонструє перші результати, адже вже не лише визначено пріоритетність тих чи інших проєктних ідей, а й запрацювали проєктні команди, які мають деталізувати опис проєктів, серед яких:

  • «Відновлення дорожньо-транспортної інфраструктури між населеними пунктами с. Михайлівка-Новофедорівка-Троянка-Утішне»,
  • «Створення у Казанківській лікарні багатофункціонального укриття»,
  • «Будівництво укриття Казанківського закладу дошкільної освіти «Теремок»,
  • «Реконструкція центрального стадіону ФСК «Колос» у селищі Казанка»,
  • «Створення пансіонату для дітей у непрацюючому дитсадку у Новоданилівці»,
  • «Створення Агентства соціально-економічного розвитку громади «Енергія розвитку»,
  • «Створення ХАБу креативної економіки»,
  • формування Казанківського агрокластера з виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції та виробництва інноваційних продуктів харчування.

 

 

Далі планується проведення навчальних заходів та ідеатонів з максимальним залученням представників громадянського суспільства, внутрішньо переміщених осіб, підприємців та усіх небайдужих мешканців громади – для того, щоб документи стратегічного планування розвитку громади не лише проклали шлях в її успішне майбутнє, а й забезпечили необхідною енергією для зростання та розвитку.

Якщо ви маєте пропозиції щодо відновлення та розвитку інвестиційного клімату Казанківської громади, можете надати їх за посиланням.

Під час експертного обговорення заступник селищного голови з питань виконавчих органів ради Казанківської селищної ради Леонід Новицький зазначив:

«Програма комплексного відновлення є критично важливим інструментом для нашої громади. Адже вона здатна допомогти відновити інфраструктуру, соціальні служби та економіку громади. Також сприяє створенню планів, які враховують потреби громади, забезпечують стійкий розвиток та підтримують якість життя мешканців та допомагає залучити фінансування та ресурси для відновлення територій. Важливо, щоб ми як громада активно використовували цей інструмент для покращення якості життя своїх мешканців».

19.04.2024 - 16:13 | Переглядів: 1779
Казанківська громада – лідер у стійкому розвитку навіть під час війни

Теги:

стратегія розвитку міжнародна підтримка

Область:

Миколаївська область

Громади:

Казанківська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

21 січня 2025

У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв

У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...

17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...

21 січня 2025

Молодь з прифронтових територій та малих міст і сіл отримає гранти до $1500 на розвиток бізнесу: які умови

Молодь з прифронтових територій та малих міст і...

Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...

21 січня 2025

Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС

Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...

Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...

21 січня 2025

24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?

24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...

Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...