23 липня 2024
Децентралізація
Міжнародне партнерство в часі війни – це можливість бути на крок попереду, – Андрій Садовий
Міжнародне партнерство в часі війни – це можливість бути на крок попереду, – Андрій Садовий

15 квітня ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine на платформі ACADEMY  Cities4Cities запустила онлайн-курс «Євроінтеграція для українських муніципалітетів». Навчання покликане навчити українські громади активніше брати участь у програмах ЄС та розвивати співпрацю на європейському рівні. Курс проходить близько 500 представників громад. Він триває за підтримки Salar International та Львівської міської ради.


Впродовж п’яти днів занять учасники дізнаються більше про політики і стандарти Євросоюзу, які вже зараз варто брати до уваги при реалізації різних проєктів на місцевому рівні, навчитись абетки термінів і політик Євросоюзу. Учасники можуть отримати сертифікат про успішне завершення курсу.

Серед тем онлайн-курсу: політики згуртування та європейське територіальне співробітництво; тематичні програми ЄС, що сприяють співпраці на місцевому рівні; процес вступу до ЄС для місцевого самоврядування; багаторівневе співробітництво та діалог в ЄС; зелений курс та новий європейський Баухаус.

 

 

ТОП-цитати від спікерів першого дня курсу

 

Андрій Садовий, міський голова Львова:

 • Кожен очільник муніципалітету/департаменту/організації повинен постійно покращувати свій рівень англійської мови.
 • Майте в команді креативних людей, активних та готових до постійного руху і розвитку. Такі люди не чекають вказівок, а самі пропонують проєкти.
 • кожна громада сьогодні повинна працювати над доступністю для людей з інвалідністю. Саме завдяки міжнародній співпраці Львів зміг запустити реабілітаційний центр Unbroken.

Ермінія Лаццара, асистентка програми Європейської комісії регіональної та міської політики (DG REGIO):

 • В межах програми Interreg працює близько 260 проєктів, де беруть участь українські бенефіціари – від муніципалітетів до рятувальних та прикордонних служб. Ці проєкти працюють в найрізноманітніших сферах – від соціальних служб, до закладів культури та освіти.
 • Наразі Україна бере участь у семи програмах Interreg: трьох транскордонних, двох транснаціональних та двох міжрегіональних.

Єлена Колосова, старша радниця із зовнішньої співпраці Interreg Baltic Sea Region:

 • Ми даємо набагато більше, ніж просто гроші – ми об’єднуємо різні культури, перспективи та експертизи, щоб отримати найкращі рішення для регіону Балтійського моря.
 • У межах програми реалізується проєкт BSI_4Women – де органи державної влади та бізнес-організації допомагають українським переселенкам заснувати власні бізнеси та стати активними учасницями спільноти.

Дженні Куцомарку, керівниця відділу комунікації та знань у секретаріаті програми URBACT:

 • Ми організовуємо тематичні мережі. Наш підхід – розв'язувати проблеми від низу й до верху.
 • Ми запускаємо конкурс кращих практик, де кожне європейське місто може подати власну ідею на конкурс. Переможці отримають комунікаційну підтримку, визнання та можливість в майбутньому створити відповідну тематичну мережу в межах програми.

Ігор Попадюк, директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних звʼязків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради:

 • Не переживайте, якщо в транскордонному проєкті щось йде не так. Завжди буде хтось, хто знає, як усе виправити.
 • Кожна громада має мати принаймні 3 проектних менеджери в команді.
 • Необхідно бронювати 100% вартості проекту в місцевому бюджеті, щоб точно реалізувати проект вчасно та досягти бажаних результатів.
 • Необхідно їздити до партнерів і спілкуватися з ними наживо – тільки так вибудовується довіра.
 • Необхідно напрацьовувати на місцевому рівні політики, щоб мати можливість брати участь в проектах INTERREG.

 

 

Нагадаємо, ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine запустила навчальну платформу ACADEMY  Cities4Cities. На платформі також можна пройти онлайн-курс “Міжнародна співпраця для громад”, який вже пройшли 1000 представників громад. А також переглянути серію онлайн-тренінгів “Взаємодія між цивільною владою та військовими”.


Cities4Cities | United4Ukraine – партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022.  United4Ukraine започаткували SALAR International.org.ua  та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Сities4Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Переглядів: 645
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: євроінтеграція
Читайте також: