Межівська громада одною з перших в Україні прийняла Програму відновлення і відбудови

Майже рік тут тривала робота над Програмою комлексного відновлення. Стартували у квітні 2023, а затвердили готовий документ у березні 2024. Відтепер Межівська громада – одна з перших в Україні має план відновлення та відбудови.


11 березня на сесії селищної ради депутати прийняли «Програму комплексного відновлення території Межівської селищної територіальної громади на 2023-2027 роки». Цей документ пройшов всі необхідні погодження, громадські обговорення та відповідає методиці КМУ, прийнятій у 2023 році.

«Наша громада першою внесла до державного реєстру інформацію про початок роботи над Програмою відновлення. І на сьогодні ми — перша громада у Дніпропетровській області і одна з перших в Україні, яка має такий документ. У вівторок, 12 березня я розповів про наш план відновлення на засіданні у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України», — розповів Володимир Зражевський, Межівський селищний голова.

Також він зазначив, що під час презентації отримав пропозицію представити Програму відновлення на конференції Ukraine Recovery Conference, яка відбудеться 11-12 червня в Берліні.

Володимир Зражевський розповів, що над документом працювали майже рік. Спочатку йшли майже наосліп, орієнтуючись на власний досвід та знання. Потім використовували методичні рекомендації, консультувалися з експертами та фахівцями. Адже розуміли, що відбудова та розвиток громади потребують залучення інвестицій в інфраструктуру та економіку.

До повномасштабного вторгнення громада не мала великих ресурсів для інтенсивного розвитку, а війна лише поглибила економічні проблеми – на рівні і державного, і місцевого бюджетів. Громада знаходиться фактично на лінії зіткнення і потерпає від обстрілів ворога.

«Програма комплексного відновлення території — це не містобудівна або планувальна документація, це стратегічний документ. Це короткострокова програма, яка регулює економічний розвиток громади у воєнний та післявоєнний час, і вона необхідна для залучення інвестицій. Наприклад, в рамках програми Ukraine Facility, яка забезпечує фінансування для України на 50 млрд євро. Тут в пригоді став досвід розробки стратегії розвитку Межівської громади у 2018 році за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Фактично тоді ми напрацювали фундамент, який став базою для сучасної програми відновлення», — сказав Володимир Зражевський.

Голова громади переконаний, що ця Програма допоможе залучати кошти в громаду для реконструкції, будівництва, відновлення соціальної, дорожньої інфраструктури та економіки. Документ включає такі розділи, як житлове будівництво, соціальна інфраструктура (заклади охорони здоров’я, освіти, культури), дорожнє будівництво (Т-0406, Т-0428 та ін.), екологія (сміттєзвалище, очисні споруди, водопостачання, збереження заказників), безпекові заходи (будівництво укриттів, створення пожежної охорони віддалених населених пунктах), збереження пам’яток архітектури, історії та інше.

Керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Олена Тертишна зазначила:

«Межівська громада показала приклад, що думати про відбудову та відновлення своєї території треба вже зараз. Тут важливою є роль лідера і його команди, які разом прагнуть до змін, навчаються і здобувають нові знання, бачать перспективи відновлення та розвитку своєї території».

На фото: Олександра Азархіна під час передачі історичної, першої на Дніпровщині «Програми комплексного відновлення Межівської ТГ».

18.03.2024 - 11:17 | Переглядів: 4435
Межівська громада одною з перших в Україні прийняла Програму відновлення і відбудови

Теги:

відновлення стратегія розвитку

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Межівська територіальна громада

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Читайте також:

16 грудня 2024

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...

«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...

13 грудня 2024

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої громади на високі доходи наших мешканців». Інтерв'ю голови громади

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...

Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...

02 грудня 2024

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...