16 червня 2024
Децентралізація
Понад 300 представників ОМС опанували інструменти бюджетної партисипації за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»
Понад 300 представників ОМС опанували інструменти бюджетної партисипації за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Понад 300 представників і представниць 20 громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», що реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», упродовж лютого-березня пройшли навчальні тренінги про ефективні інструменти бюджетної партисипації.

Під час дводенних навчальних зустрічей учасники/ці дізналися про базові елементи прозорості бюджетного процесу та залучення громадян до нього, обговорили особливості розробки «Бюджету для громадян», обмінялися досвідом та дізналися про успішні приклади інших громад, а також напрацювали інструменти збору пропозицій від громадян до бюджетів громад.

Як зазначали представники/ці громад під час тренінгів, за словами представників/ць громад, бюджетна прозорість покращує рівень діалогу в громаді між владою і громадянами.

«Бюджет – поняття складне. Це не лише про гроші, а й про їх ефективне формування та використання. Завдяки дводенному тренінгу я дізналася, яким чином подати свою пропозицію до бюджету. Особливо сподобалося напрацьовувати майбутню структуру «Бюджету для громадян», де ми візуалізували центральну ідею. Цікаво було дізнатися про засоби інтерактивного спілкування, механізми участі громадськості у бюджетному процесі та про рівні прозорості», - поділилася враженнями Тетяна Склянчук, членкиня ГО «Наша файна громада» з Вишнівської громади (Волинська область).

 

 

«Стало більш зрозуміло, що таке бюджет і з чого він складається. Зазвичай депутати отримують проєкти рішень, і виходить так, що ти відкрив, прочитав і закрив. Дуже багато всього ти не можеш осягнути, проаналізувати, запам’ятати, а тепер стало зрозуміліше, з’явилося розуміння процесів та цифр. Сам підхід «Бюджету для громадян»  мені дуже сподобався», - розповіла Лариса Карабаджак, депутатка, членкиня бюджетної комісії Арцизької міської ради (Одеська область).

 

 

«Після тренінгу ми маємо бачення, як ефективно зреалізувати бюджетну партисипацію в громаді завдяки формі для збору пропозицій від громадян, як покращити наші інформаційні майданчики для структурування та висвітлення інформації про бюджет, щоб зробити його більш публічним для жителів громади. Це дуже важливо», - вважає Орися Сиротюк, начальниця відділу економічного розвитку, інвестицій, транспорту та регуляторної діяльності Радивилівської міської ради (Рівненська область).

Після тренінгів за допомогою експертів Партнерства громади-учасниці проєкту вже почали розробляти й затверджувати нормативно-правові акти щодо інструментів бюджетної партисипації, а також готувати «Бюджети для громадян», які згодом поширять серед своїх жителів, а також проведуть комплексні інформаційно-просвітницькі кампанії у громадах.

 

 

Нагадаємо, учасницями  проєкту є Боратинська, Вишнівська, Рожищенська, Локачинська громади з Волині; Ємiльчинська й Тетерівська громади з Житомирщини; Ясінянська, Полянська, Великобичківська, Горінчівська, Іршавська громади із Закарпаття; Жовківська громада з Львівщини; Арцизька, Южненська і Білгород-Дністровська громади з Одещини; Здолбунівська, Острозька, Рокитнівська, Радивилівська та Білокриницька громади з Рівненщини.

Метою проєкту є сприяння формуванню в цільових громадах інфраструктури для впровадження комплексної та інклюзивної системи партисипативного бюджетування, збільшення залучення громадян до бюджетного процесу в громадах, а також поширення та передача успішного досвіду та практик проєкту іншим громадам України.

Переглядів: 769
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: участь громадян
Читайте також: