17 квітня 2024
Logo slogan
Особливості організації діловодства у військових адміністраціях населених пунктів: аналітичні матеріали
Особливості організації діловодства у військових адміністраціях населених пунктів: аналітичні матеріали

Рада Європи спільно з Асоціацією міст України в рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» підготувала аналітичні матеріали щодо особливостей організації діловодства у військових адміністраціях населених пунктів, які здійснюють повноваження місцевого самоврядування на підставі рішення Верховної Ради України.


Основною метою створення військових адміністрацій населених пунктів є необхідність їх взаємодії з військовим командуванням щодо охорони прав та інтересів громадян на тих територіях, які зазнали і зазнають найбільшого впливу від збройної агресії російської федерації. Зокрема, це і тимчасове (на період дії воєнного стану та протягом 30 днів після його закінчення) забезпечення населення відповідної територіальної громади тими послугами, якими його мали б забезпечити відповідні органи місцевого самоврядування за звичайних умов.

Таким чином діловодство у військових адміністраціях населених пунктів також має відповідати тим функціям і повноваженням, якими наділені і які здійснювали органи місцевого самоврядування до введення військової адміністрації конкретного населеного пункту та передачі такій адміністрації функцій місцевого самоврядування на відповідній території.

В матеріалах висвітлені такі теми:

  • У чому різниця між наказом та розпорядженням начальника військової адміністрації населеного пункту;
  • Загальні засади організації діловодства у військовій адміністрації населеного пункту;
  • Порядок затвердження номенклатури справ;
  • Утворення експертних комісій.

Матеріали підготував Олександр Логінов, юрист юридичної служби Асоціації міст України, консультант Програми Ради Європи.

З роз’ясненнями можна ознайомитися за посиланням (PDF, 0,3 МБ).

Приєднані файли:
Переглядів: 3101
Новини на тему: військові адміністрації
Читайте також: