21 квітня 2024
Logo slogan
4-6 квітня - зустріч дієвців культури "Інфракультура"
4-6 квітня - зустріч дієвців культури "Інфракультура"

З 4 по 6 квітня 2024 року в одному з міст на заході України відбудеться зустріч дієвців культури «Інфракультура» у межах програми Vidnova Lab.


Це — можливість для тих, хто працює з культурою у середніх або малих містах, селищах та селах і вірить у силу локальності, для організацій, які на власному прикладі демонструють, що культура на місцях є важливою складовою життя громад, і що завдяки людям культурна інфраструктура на низовому рівні здатна до самоорганізації та переродження, навіть в умовах браку змін на державному рівні.

Повномасштабна війна активізувала культурні спільноти, проте тимчасово призупинила процеси трансформації локальної культурної інфраструктури, зокрема в межах реформи децентралізації.

У сфері культури ця реформа стала одним з ключових чинників посилення спроможності локальних культурних акторів. Вона сприяла збільшенню кількості місцевих культурних ініціатив, розвитку можливостей для мережування та налагодженню зв’язків між культурними дієвцями поза такими культурними центрами, як Київ або Львів. Водночас трансформація закладів культури та їхнє перетворення на центри культурних послуг залишається викликом — нині процес заморожено.

На початку повномасштабного вторгнення саме децентралізовані зв’язки й спільноти допомогли більш злагоджено відреагувати на російську військову агресію й започаткувати потужний волонтерський рух. На третьому році повномасштабної війни збереження і розвиток цих зв’язків, зокрема між культурними спільнотами, важливе для посилення і стійкості демократичного українського суспільства. 

Організатори шукають 10 учасників і учасниць для діалогу про нинішні практики та спільне майбутнє культурної інфраструктури і культурного продукту в українських громадах.

У межах події «Інфракультура: зустріч дієвців культури» організатори прагнуть створити простір для:

 • мережування та обміну досвідом з колегами-практиками, що представляють культурні організації з різних куточків України;
 • обговорення поточних моделей роботи, викликів та точок опори для культури на місцевому рівні;
 • знайомства з локальним культурним контекстом міста, де відбуватиметься подія.

Для кого ця подія:

 • представників/иць закладів культури всіх типів власності, а саме лідер_ок, які розвивають культуру на місцевому рівні;
 • представників/иць громадських організацій у сфері культури, які працюють із місцевою аудиторією та/або розвивають фізичні культурні простори у своїх громадах.

Умови участі:

 • організатори покривають усі витрати пов’язані з проїздом до місця проведення події та проживанням;
 • організатори забезпечують обід та дві кава-паузи протягом усіх трьох днів заходу, а також одну спільну вечерю для учасників та учасниць;
 • організатори забезпечують професійну фасилітацію зустрічі;
 • організатори очікують активну участь протягом всіх днів події.

Як взяти участь?

 • Заповнити анкету до 5 березня, 23:59.

Організатори повідомлять про результати відбору до 17 березня.

Подію організовують Олена Сирбу, старша аналітикиня та проєктна координаторка Cedos, та Анна Карнаух, співзасновниця формації Lanka.pro, у межах програми Vidnova Lab, ініційованої Commit by MitOst gGmbH за фінансової підтримки EVZ Stiftung та Robert Bosch Stiftung у партнерстві з ГО «Інша Освіта».

Переглядів: 334
Новини на тему: анонс
Читайте також: