21 квітня 2024
Logo slogan
Будівництво стійкості: історія відновлення Бобровицької громади після окупації
Будівництво стійкості: історія відновлення Бобровицької громади після окупації

Бобровицька громада, що на Чернігівщині, відчула жахи окупації: громада була окупована через два дні після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.


«Агресори спричинили невимовне страждання серед цивільного населення. Були жертви та поранені серед дітей та дорослих. Ворожі обстріли знищили 124 житлові будівлі, багато комунальних споруд, сільськогосподарські поля та обладнання. Російські солдати розграбували об’єкти державної та приватної власності», – згадує Геннадій Іванюк, в.о. голови Бобровицької громади.

 

 

Коли громада була звільнена в початку квітня 2022 року, представники місцевого самоврядування відразу розпочали оцінку збитків, сподіваючись відновити найважливіші об’єкти. Однак бюджет громади був недостатній для покриття витрат на відбудову, тому вони звернулися до партнерів та донорів за підтримкою.

Побачивши масштабне знищення та розуміючи ступінь загрози, вся громада об'єдналася, щоб підтримати Збройні Сили України, збираючи кошти та надаючи безпосередню допомогу солдатам:

«Ми розуміли, що перемогу можна досягти лише спільними зусиллями. Фермери, молодь, підприємці, представники місцевої влади та всі турботливі мешканці нашої громади збирали кошти, щоб забезпечити потреби наших захисників. Мешканці також виготовляли камуфляжні сітки, готували окопні свічки, пекли випічку, збирали продовольчі запаси та забезпечували солдатів теплим одягом», – зауважує Геннадій Іванюк.

 

 

Важливим етапом у відновленні та розвитку Бобровицької громади стала підтримка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», яка розпочалася 11 липня 2023 року. Після деокупації потрібно було провести значну роботу з відновлення міста та планування подальшого розвитку. Підтримка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» була дуже вчасною.

«Новий екскаватор, наданий Проєктом USAID «ГОВЕРЛА», став незамінним інструментом у нашому відновленні, оскільки ми продовжували розчищати пошкоджене майно та ремонтувати будинки та комунікації. За допомогою цього обладнання виконано значний обсяг робіт для покращення умов проживання в населених пунктах», – зазначив Геннадій Іванюк.

Подолавши нагальні виклики, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допоміг громаді знайти нові можливості для розвитку в умовах війни. Зокрема, в рамках Проєкту було надано технічну підтримку у розробці статуту громади, проведено консультації щодо земельних питань, налагодження міжмуніципального співробітництва, розробки документації з просторового планування та реалізації програми стажування молоді. Крім того, за допомогою різноманітних навчальних програм у ході діяльності було покращено спроможність місцевих посадових осіб у сфері бюджетування, регуляторної діяльності, прозорості, підзвітності та адміністративних процедур.

 

 

«Ми впевнені в тому, що в складних питаннях, які не чітко прописані в законодавстві, отримаємо професійну пораду досвідчених експертів», – зазначив Геннадій Іванюк, підкресливши важливість діяльності Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» щодо розбудови спроможності громади.

Початковим результатом співпраці між Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» та Бобровицькою громадою було вселити надію серед громадян та представників місцевого самоврядування.

«Незважаючи на війну, яка триває, наша громада з оптимізмом дивиться в майбутнє, робить усе можливе для наближення перемоги та рухається вперед і розвивається», – підсумовує Геннадій Іванюк.

Переглядів: 653
Новини на тему: міжнародна підтримка
Читайте також: