20 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» готові розбудовувати бюджетну партисипацію

Експерти та експертки Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» у листопаді-грудні провели 20 виїзних зустрічей у громадах, аби презентувати новий проєкт «Бюджетна партисипація від А до Я», що реалізується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».


Під час зустрічей лідери громад, місцеві депутати, активісти, журналісти, та представники громадських організацій дізнались про етапи реалізації проєкту та його мету - залучення громадян до бюджетного процесу в громаді, щоб між жителями та керівництвом вибудовувалися містки довіри та взаємодії у підготовці та виконанні бюджетних процесів.

Упродовж року в межах проєкту у відібраних громадах буде проведено стартове оцінювання прозорості місцевого бюджету, на основі опитувальника буде розроблена дорожня карта, проведено дводенний тренінг «Ефективні інструменти залучення громадян до бюджетного процесу» з представниками громади, напрацьовано положення НПА, що стосуються прозорості місцевого бюджету, розроблено буклет «Бюджет для громадян» та проведено креативні «Дні бюджету громади».

Представники громад під час зустрічей зазначали, що проєкт є актуальним і корисним для того, аби зміцнити місцеве самоврядування та активізувати жителів. Зокрема, начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міської ради на Рівненщині Ольга Стецюк наголосила, що цей проєкт, зокрема, про імідж та репутацію, тому потрібно спільно пройти весь шлях, щоб напрацювати важливі для громади інструменти, які дозволять владі і жителям краще розуміти одне одного.

Подібну думку висловила її колега з Боратинської громади на Волині, начальниця відділу соціально-економічного розвитку Ольга Цуз:

«За допомогою інструментів партисипативного бюджетування ми прагнемо надати нові можливості участі в управлінні муніципальними фінансами для жителів, які зазвичай не надто активно включені до цього процесу. Таким чином ми підвищимо рівень залученості наших громадян до процесів прийняття рішень, створимо новий майданчик для діалогу влади та громадськості, стимулюватимемо впровадження нових ідей та проєктів у громаді», - пояснила вона на зустрічі.

В Арцизькій громаді на Одещині особливе зацікавлення викликав «Бюджет для громадян», який громада буде створювати за підтримки експертів Партнерства. За словами голови громади Сергія Парпуланського, потрібно ретельно опрацювати отримані від експертів приклади успішної роботи інших громад і використати деякі підходи вже на етапі публічного звітування голови за 2023 рік.

Нагадаємо, учасницями проєкту є Боратинська, Вишнівська, Рожищенська, Локачинська громади з Волині; Ємiльчинська й Тетерівська громади з Житомирщини; Ясінянська, Полянська, Великобичківська, Горінчівська, Іршавська громади із Закарпаття; Жовківська громада з Львівщини; Арцизька, Южненська і Білгород-Дністровська громади з Одещини; Здолбунівська, Острозька, Рокитнівська, Радивилівська та Білокриницька громади з Рівненщини.

Метою проєкту є сприяння формуванню в цільових громадах умов для впровадження комплексної та інклюзивної системи партисипативного бюджетування, збільшення залучення громадян до бюджетного процесу в громадах, а також поширення та передача успішного досвіду та практик проєкту іншим громадам України.

28.12.2023 - 13:17 | Переглядів: 1379
20 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» готові розбудовувати бюджетну партисипацію

Приєднані зображення:

Теги:

участь громадян громадський бюджет

Джерело:

Читайте також:

17 січня 2025

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...

17 січня 2025

Тернопільська ОВА та Програма Polaris поглиблюють співпрацю у впровадженні європейських стандартів управління

Тернопільська ОВА та Програма Polaris...

Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...

17 січня 2025

UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими

UCORD та європейський менторинг: як українські...

Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...

17 січня 2025

Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління

Комісії ради: від ідеї до інструменту...

Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...