21 липня 2024
Децентралізація
64 громади відкриють Центри життєстійкості для своїх мешканців - Мінсоцполітики
64 громади відкриють Центри життєстійкості для своїх мешканців - Мінсоцполітики

Від Донецької до Закарпатської областей - на початок лютого 2024 року майже в кожній області України є громада, у якій невдовзі запрацює Центр життєстійкості. Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, у планах на 2024 рік - залучення щонайменше 150-ти громад.


З початку року до проєкту доєдналися 30 нових територіальних громад. Загалом, наразі 64 громади беруть участь у експериментальному проєкті Мінсоцполітики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

З переліком нових громад-учасниць проєкту можна ознайомитися у наказі Міністерства соціальної політики.

Умовою участі громади у новій ініціативі є підготовка та подальше утримання приміщення для Центру життєстійкості. Цей простір стане тим місцем, де кожен зможе безкоштовно отримати комплексну послугу з формування життєстійкості. Ця послуга включає в себе різного роду підтримку - від консультації з кейс-менеджером для виявлення потреб людини до можливості брати участь у групових тренінгах і навчаннях із основ психічного здоров’я та розвитку батьківських компетентностей.

За потреби кожна громада у таких центрах може додатково організувати ряд інших послуг, необхідних громадянам, як-от: первинна правнича допомога, консультацій з питань зайнятості, супровід ветеранів та інші.

Організовано все так, аби кожен мешканець громади міг у Центрі життєстійкості отримати первинну консультацію з подальшим перескеруванням - залежно від потреб.  За попереднім задумом, послуга з формування життєстійкості у цих просторах надаватиметься за спільними для всіх громад стандартами роботи. Надавачі цієї послуги вже проходять кваліфіковане навчання від партнерів проєкту - міжнародних організацій ЮНІСЕФ, ВООЗ та інші.  Єдиними є і принципи функціонування Центрів -  безбар’єрність, безпека, доброзичливість.

Подати свою заявку на участь у проєкті може будь-яка територіальна громада. Для цього їй потрібно звернутися до Міністерства соціальної політики.

Відбір для громад триває до 13 лютого 2024 року.

Більше інформації про те, як громаді податися на участь у проєкті - читайте за посиланням.

Для оперативної комунікації представники громад можуть звертатися за електронною адресою: Vidbirgromadi@gmail.com.


Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Переглядів: 1044
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: соціальні послуги
Читайте також: