21 липня 2024
Децентралізація
В селі Мощун Гостомельської громади за допомоги Швейцарії збудували новий пункт надання медичної допомоги
В селі Мощун Гостомельської громади за допомоги Швейцарії збудували новий пункт надання медичної допомоги

За підтримки Швейцарії громадська організація «ДЕСПРО» впроваджує принцип «Відбудувати краще ніж було».

Навесні минулого року село Мощун було полем справжньої битви, в результаті якої українські війська буквально вичавили російських окупантів з цієї території. Але наслідком цього протистояння стала тотальна руйнація більшості будівель в селі.


Пункт надання медичної допомоги також серйозно постраждав під час бойових дій.

Проте, в межах реалізації проекту "Відновлення медичної інфраструктури в громадах" в Мощуні замість старого і пошкодженого побудували новий медичний пункт, оснащений сучасним медичним обладнанням. Це сталося завдяки підтримки Швейцарії та швейцарських організацій Skat Foundation та Швейцарського бюро розвитку та співробітництва (SDC) за фінансової підтримки кантону Сент-Галлен (Швейцарія). Відтепер лікарі громади зможуть надавати більш якісні медичні послуги та приділяти увагу більшій аудиторії пацієнтів.

Олена Юзвак, директорка КМП «Гостомельський центр первинної медико-санітарної допомоги», зазначила під час відкриття закладу:

"Наш ФАП був зруйнований, він був непридатний для надання медичних послуг, а люди, які тут жили, і які повернулись до своїх домівок, потребували особливої уваги, особливого забезпечення медичними послугами, тому що їхній стан, як фізичний так і психологічний, був не в нормі. Для мене, як для керівника медичного закладу, було основним завданням – створити належні умови для надання медичних послуг, як для мешканців Мощуна, так і для персоналу. І завдяки швейцарським партнерам у нас все вийшло!».

 

 

Олександр Івченко, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації, також підкреслив важливість цієї допомоги і подякував швейцарській стороні.

Президент громадської організації «ДЕСПРО» Оксана Гарнець так прокоментувала подію:

«Радіємо з нашими партнерами відкриттю медичного пункту. Ми забезпечили новий заклад тим обладнанням, яке планувалося в рамках нашого проекту. Сподіваюсь, наша допомога полегшить і покращить життя мешканців Мощуна».

Попит на медичні послуги в Гостомельській громаді великий, тож перші пацієнти з Мощуна попали на прийом до лікаря вже в день відкриття закладу.

Проект "Відновлення медичної інфраструктури в громадах" реалізується громадською організацією "ДЕСПРО" у партнерстві зі Skat Foundation та SDC за фінансової підтримки кантону Сент-Галлен (Швейцарія).

Переглядів: 683
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: медицина
Читайте також: