24 лютого 2024
Logo slogan
Роменська громада та муніципалітет Інверуно налагодили партнерство
Роменська громада та муніципалітет Інверуно налагодили партнерство

Роменська міська територіальна громада продовжує ініціативи щодо налагодження партнерських відносин з європейськими громадами.

Роменська міська рада та муніципалітет міста Інверуно (Італія) підписали Угоду про співробітництво і партнерство.


Про це повідомляє офіційний сайт Роменської громади.

Документ своїми підписами засвідчили голова Роменської громади Олег Стогній та мер міста Інверуно Сара Беттінеллі.

Повідомляється, що партнерство стало можливим завдяки підтримці Асоціації міст України, Програми «ULEAD з Європою» та Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR).

У рамках Угоди з італійськими партнерами досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці нашої громади та міста Інверуно в таких сферах:

  • економіка, транспорт, інфраструктура, житлово-комунальне господарство та бізнес;
  • спорт, туризм, культура, освіта, охорона здоров’я;
  • молодіжна політика, реабілітація дітей з вадами розвитку, інтеграція молоді в Європейський простір;
  • соціальна політика;
  • муніципальні послуги;
  • державне управління та безпека;
  • охорона навколишнього середовища;
  • обмін досвідом та навчання фахівців.

Громади – партнерки планують втілювати спільні проєкти, спрямовані на покращення умов життя мешканців та промоцію взаємних контактів: реалізація безпекових, екологічних, соціальних та інших проєктів, підвищення компетенцій спеціалістів щодо залучення ресурсів для соціально-економічного та культурного розвитку громад.

«Підписана Угода розкриває перед нашою громадою нові можливості щодо розвитку багатьох сфер життєдіяльності. Підтримка муніципалітетів зарубіжних країн під час війни має вкрай важливе значення, тож задекларовані наміри мають підтвердитися реальними справами в майбутньому», - йдеться у повідомленні Роменської міської ради.


Нагадаємо, у жовтні народні депутати України, представники Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, органів державної влади, місцевого самоврядування та їх асоціацій, вітчизняних і міжнародних організацій, експерти обговорили особливості правового регулювання вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві. Особливу увагу учасники приділили законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві» (№9450). Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В’ячеслав Негода звернувся з пропозицією до народних депутатів України передбачити в законопроекті № 9450 фінансову підтримку для розвитку мережі міст-побратимів.

За даними ГО «Товариство дослідників України», в 2023 році 356 громад налагодили партнерство з 1457 муніципалітетами 61 країни.

 

Переглядів: 201
Новини на тему: партнерство
Читайте також: