20 липня 2024
Децентралізація
“Муніципальні партнерства, створені на короткотерміновій основі, можуть мати довготривале майбутнє”, - Магнус Ліллестрем
“Муніципальні партнерства, створені на короткотерміновій основі, можуть мати довготривале майбутнє”, - Магнус Ліллестрем

Про це зазначив радник ініціативи Сities4Cities | United4Ukraine та експерт SALAR International Магнус Ліллестрем під час свого виступу на Львівському форумі муніципального партнерства.

Магнус Ліллестрем працює з міжнародними проєктами і представляє організацію SALAR International, яка є дочірньою величезної міжнародної організації Шведської асоціації місцевих влад і регіонів (SALAR). SALAR вже існує понад 100 років  і поширює досвід шведського децентралізованого державного сектору у 14 країнах світу.

“Муніципальні партнерства можуть створюватися на короткотерміновій основі, але також можуть мати довготривале майбутнє. Наприклад, після розпаду Радянського Союзу, шведські, норвезькі та данські муніципалітети почали налагоджувати партнерства із країнами Балтії й ми знову ж таки бачимо, що багато з цих партнерських відносин все ще живуть повноцінним життям”, — поділився досвідом радник ініціативи Сities4Cities | United4Ukraine, експерт SALAR International Магнус Ліллестрем.

Радник ініціативи Сities4Cities | United4Ukraine, експерт SALAR International Магнус Ліллестрем та координаторка ініціативи Світлана Крижанівська-Блінова


SALAR International має представництво в Україні з 2014 року в рамках підтримки реформи децентралізації. Після початку повномасштабного вторгнення росії, за словами Магнуса Ліллестрема, було дуже багато ініціатив з боку європейських муніципалітетів і громад. Вони були зацікавлені в тому, щоб надавати безпосередньо підтримку і допомогу українським громадам і містам.

“Насправді партнерство це не просто відносини між двома муніципалітетами чи громадами, у кращому випадку — це є поштовхом співпраці між двома стейкхолдерами: між представниками громадянського суспільства чи бізнесу. Тобто, необхідно охопити всю громаду, а не лише конкретний орган місцевого самоврядування”, — розповів Магнус Ліллестрем.

 


Координаторка ініціативи Сities4Cities | United4Ukraine Світлана Крижанівська-Блінова та радник ініціативи, експерт SALAR International Магнус Ліллестрем.


Під час свого виступу експерт SALAR International згадав успішний приклад співпраці  міст-побратимів, Слобожанської громади на Харківщині шведського муніципалітету Веннес. У рамках проекту Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, вони підписали угоду про співпрацю у червні 2023 року.

“Цей шведський муніципалітет дуже маленький, лише 9 тисяч мешканців, але не варто порівнювати лише на основі населення. У  муніципалітеті Веннеса  працює близько 1000 людей. Попри це у Швеції муніципалітети пропонують дуже багато різних послуг. І цей конкретний муніципалітет обслуговує освітніми послугами весь регіон навколо, а там понад 14 тисяч учнів”, — поділився історією успіху Магнус Ліллестрем і додав: —  Тобто ми до певної міри виконуємо ось цю функцію звідництва. У випадку цього партнерства, після першого знайомства відбулося зацікавлення. А вже після зустрічі у Швеції роз'їхалися друзями. І зараз ці відносини продовжуються. Можливо, ще конкретних проєктів немає, але дуже важливо просто підживлювати оці відносини для того, щоб спробувати зрозуміти, а що ми можемо зробити разом”.

Львівський форум міжмуніципального партнерства відбувся, як підсумок півторарічної діяльності ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine, яка допомогла налагодити 36 активних партнерств Україна-ЄС. Зокрема, в рамках ініціативи вже 13 українських громад започаткували партнерство зі шведськими муніципалітетами.

 


Сities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Проєкт допомагає українським громадам налагодити міжмуніципальні партнерства з муніципалітетами країн Європи. Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінден (Німеччина) під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Стратегічні партнери: Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація ОТГ.

Автор фото: Роман Балук

Львівський форум міжмуніципального партнерства — це щорічний захід ініціативи Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, який має на меті просування ідеї міжмуніципального партнерства між муніципалітетами в Україні та ЄС, шляхом обміну кращими практиками, посилення співпраці, відкриття можливостей та координації зусиль між національними, міжнародними та місцевими гравцями для швидкого відновлення після російської війни та європейської інтеграції України на місцевому рівні.

Форум реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» та проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» Шведської асоціації місцевих і регіональних влад SALAR International.

Переглядів: 509
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: партнерство
Читайте також: