30 листопада 2023
Logo slogan
Соціальне відновлення ветеранів та формування життєстійкості. У Мінсоцполітики закликали громади долучатися до надання нових соціальних послуг
Соціальне відновлення ветеранів та формування життєстійкості. У Мінсоцполітики закликали громади долучатися до надання нових соціальних послуг

Міністерство соціальної політики створює національного закупівельника соціальних послуг, щоб допомогти громадам якісно організовувати закупівлі послуг, оцінити потребу в них та запровадити електронні сервіси, такі як електронний кейс-менеджмент. 


Про це повідомила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович на форумі “Розвиток соціальних послуг на Прикарпатті” в Івано-Франківську. Очільниця відомства також розповіла, які нові соціальні послуги зараз впроваджує команда Міністерства і як до них можуть долучитися громади. 

Послуга соціального відновлення ветеранів та їхніх родин. Сім'я 10 днів проходить соціальне відновлення під супроводом соціальних працівників, психологів та соціальних педагогів, які допомагають родині відновити емоційний зв'язок. Наразі послуга не фінансується з центрального бюджету, тож Оксана Жолнович наголосила, що громадам важливо об’єднувати зусилля та розвивали цю послугу для своїх мешканців. 

Як громаді забезпечити соціальну підтримку військового, ветерана та їхніх родин, з чого почати та які підходи враховувати? Читайте на картках:

Послуга з  формування життєстійкості. Її оплачує держава, йдеться про роботу фахівців. Послуга спрямована на те, щоб посилити психоемоційну стійкість і зменшити рівень стресу. В межах послуги працюватиме координатор волонтерських ініціатив, щоби об'єднати активності в громаді і забезпечити найефективніше використання ресурсу. А також будуть фахівці, що допомагають родинам з дітьми. 

Від громади потрібно забезпечити простір для надання послуги. Міністерка соцполітики запросила громади подавати свої заявки. А також закликала долучатися громадські організації та ФОП, які готові надавати таку послугу. 

Захист дітей. Команда Міністерства працює над проєктом постанови, яка дозволить виділяти з гуманітарного рахунка кошти для будівництва житла для прийомних сімей. Адже кожна дитина має виховуватися у колі родинного тепла та любові, а не в інтернаті.

Є-оздоровлення. Кожна родина може самостійно обрати, де буде оздровлюватися її дитина за гроші держави. За словами Оксани Жолнович, для дітей з комплексною інвалідністю немає закладів, які готові взяти їх на оздоровлення. Міністерство збільшить вартість оздоровлення для цих дітей до 25 тис грн. Натомість громадам важливо облаштовувати такі заклади, а Міністерство закуповуватиме цю послугу з центрального рівня.

Переглядів: 521
Новини на тему: соціальні послуги
Читайте також: