20 липня 2024
Децентралізація
Мінінфраструктури презентувало проєкт оновленої Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки
Мінінфраструктури презентувало проєкт оновленої Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки

У Міністерстві розвитку громад територій та інфраструктури повідомили, що над проектом оновленої Державної стратегії регіонального розвитку працювали близько 300 експертів у семи групах: захист довкілля, безпека, електронне урядування, людський капітал, інфраструктура, економіка та інституції.


«Під час роботи над оновленням стратегії головним завданням було поєднати процеси відновлення та розвитку територіальних громад і регіонів, зміцнити інституційну спроможність органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, створити умови для майбутньої взаємодії з інституціями ЄС. Єдиний підхід до розвитку та відновлення на національному, регіональному та місцевому рівнях гарантує єдність як всередині країни – для громадян, бізнесу, так і назовні – для партнерів з розвитку», – сказав Олександр Кубраков, Віце-прем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Оновлений проєкт Стратегії фокусується на впровадженні цифрових рішень. Документальна рамка Державної стратегії регіонального розвитку, зокрема регіональні та місцеві стратегії, вже з 2024 року має бути представлена в новій системі — GiS моніторингу та оцінки регіонального розвитку. Наразі триває активна фаза її розробки.

«Наша мета — надати Стратегіям розвитку статус основного документа у процесі планування на регіональному та місцевому рівні. Саме Стратегії мають упорядкувати наявний хаос у документах, інкорпорувати в себе бюджетний процес та привести у відповідність процеси стратегічного та просторового планування. Для цього тісно працюємо з профільним комітетом Верховної ради, щоб підготувати всі необхідні законодавчі зміни» — розповіла Олександра Азархіна, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Олександра Азархіна наголосила на тому, що проєкт Стратегії розроблявся таким чином, щоб узгоджувати ключові пункти з Ukraine Facility (інструмент підтримки України Європейським Союзом) та рамкою RDNA (Оцінка потреб України у відновленні, яка розроблена Урядом спільно зі Світовим Банком, Єврокомісією та ООН). Це зроблено для того, щоб синхронізувати систему мультирівневого урядування в Україні з наявними інструментами міжнародної підтримки та оцінки потреб.

Пріоритетами оновленої Стратегії є:

  • Створення безпекових та соціально-економічних умов для повернення українців в регіони та територіальні громади;
  • Відновлення та розвиток інфраструктури за принципом «build back batter»;
  • Розвиток людського капіталу та підсилення економіки на основі внутрішнього потенціалу територій;
  • Продовження реформи децентралізації, розвиток інституційної та фінансової спроможності громад та регіонів, розбудову багаторівневого врядування;
  • Збереження балансу екосистем та адаптації до зміни клімату;
  • Створення системи координації секторальних та державної регіональної політик;
  • Підвищення ефективності та прозорості публічного інвестування, удосконалення фінансових інструментів стимулювання регіонального розвитку;
  • Побудову партнерств, розвиток міжмуніципального, міжрегіонального та транскордонного співробітництва;
  • Залучення громадян до прийняття рішень на державному, регіональному та місцевому рівнях.

Презентація оновленої Державної стратегії регіонального розвитку відбулася за підтримки проєкту Good Governance Fund «Планування відновлення в громадах». Ініціатива підтримує територіальні громади України у відновленні та підвищує спроможність держави управляти проєктами регіонального розвитку. Проєкт реалізується спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки уряду Великої Британії (UK International Development) та втілюється Abt Britain і KPMG в Україні.

Переглядів: 1717
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: регіональний розвиток
Читайте також: