30 листопада 2023
Logo slogan
У Приютівській громаді знають, як покращити взаємодію між волонтерами та ОМС
У Приютівській громаді знають, як покращити взаємодію між волонтерами та ОМС

Завдяки навчанню від U-LEAD, команда громади вчасно помітила вигорання своїх волонтерів, вжила заходів та успішно з цим впоралася.


Понад два місяці команда Приютівської громади з Кіровоградської області брала участь у навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Взаємодія ОМС та волонтерських об'єднань» від U-LEAD. Програма тривала з кінця травня до середини липня 2023 року і проходила у форматі онлайн-заходів: семінарів, тренінгів, практикумів та інформаційних сесій. Партнером «U-LEAD з Європою» у її реалізації була ГО «Українська Волонтерська Служба», експертки якої Анна Бондаренко та Олена Вузька весь час працювали з громадами-учасницями.

Про користь навчання та ініціативи, які вдалося реалізувати, розповіли Дарія Ратушняк та Наталія Луценко, керівниця та методист Центру культури і дозвілля Приютівської громади.

“З початком повномасштабного вторгнення до нашої громади з приїхало багато переселенців. На майже 12000 населення за офіційними даними зараз більше 1000 ВПО, а за неофіційними — понад 2000. З перших днів на базі центру культури і дозвілля почали гуртуватися волонтери та небайдужі”, — розповіла Наталія Луценко.

Але за деякий час стало помітно, що люди почали вигорати. Мова і про емоційне, і про фізичне, і про фінансове вигорання. Знання та рекомендації, які учасниці отримали під час навчальних заходів U-LEAD, допомогли їм вчасно відреагувати на ситуацію та запобігти її погіршенню.

“Ми дослухалися порад експертів і створили дорожню карту волонтера громади, впорядкували списки волонтерів, лідерів думок та активістів. По-перше, це допомагає в комунікації, а по-друге, ми знаємо один одного, можемо підтримувати та виражати подяку”, — продовжила Дарія Ратушняк.

Вона розповіла, що після консультацій з експертами в громаді провели дослідження потреб волонтерів і вирішили організувати ще один осередок, де люди збиралися та плели сітки. Знання інструментів комунікації, які допомагають у просуванні ініціатив, допомогли досягти важливого результату: люди згуртувалися і почали працювати, проводити спільні заходи, мобілізувати ресурси.

Участь у навчанні підштовхнула до пошуку грантів та додаткових коштів для гуртування волонтерів. Так виникла ідея проведення за підтримки "Спілка громадських ініціатив України" літнього кемпу #Незламні.

Переглядів: 1205
Новини на тему: історії війни
Читайте також: