19 липня 2024
Децентралізація
Міжнародне співробітництво громад: законопроект №9450 готовий до другого читання
Міжнародне співробітництво громад: законопроект №9450 готовий до другого читання

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України ухвалити в другому читанні та в цілому євроінтеграційний законопроект №9450 про міжнародне співробітництво місцевого самоврядування.


Про те, що змінилося в законопроекті до другого читання, розповів народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін:

  • Змінилася назва законопроекту і зона впливу. Тепер це більш широкий проект «Про міжнародне територіальне співробітництво». Всі його форми.
  • Таке співробітництво само собою поділяється на: міжтериторіальне (між регіонами і громадами України та їх закордонними партнерами), транскордонне (є державний кордон між країнами), транснаціональне (макрорегіони, або інші «глобальні» співробітництва, де державний кордон - не обов'язковий).
  • Встановлено заборону на міжтериторіальне співробітництво з державою-агресором.
  • До суб’єктів співробітництва додано районні ради (можуть ініціювати співробітництво, заводити проєкти в субрегіони тощо), а також введено опцію здійснювати співробітництво начальникам військової адміністрації населеного пункту, якщо такій військовій адміністрації передані самоврядні повноваження Парламентом.
  • Детально розписаний алгоритм погодження проєкту договору про співробітництво Міністерством інфраструктури, в т.ч. чіткі дедлайни, обмеження щодо свавільного не погодження проєктів, а також обов’язок пояснити громаді / регіону причину відмови від Міністерства.
  • Посилено роль Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку (додані нові повноваження, у тому числі, розглядати питання щодо державної підтримки територіального співробітництва, а також відповідності програм і проектів розвитку територіального співробітництва Державній програмі розвитку територіального співробітництва та цілям Державної стратегії регіонального розвитку). До складу Комісії входять: Комітети ВРУ, до предмету відання яких належать питання регіональної політики, транскордонного співробітництва та міжтериторіального співробітництва.
  • Запроваджується Державна програма розвитку міжнародного територіального співробітництва (стратегічний документ визначає комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів довгострокового характеру, спрямованих на розвиток територіального співробітництва).
Переглядів: 1390
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: законодавче забезпечення
Читайте також: