19 травня 2024
Децентралізація
Набув чинності Закон про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України
Набув чинності Закон про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України

26 січня 2024 року набуває чинності Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» №3285.


Як повідомлялося, Закон нарешті прибирає чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою, встановлює чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл, закріплює на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів, спрощує процедуру встановлення меж населених пунктів тощо.

Як раніше повідомляв Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, автоматичної зміни статусу населених пунктів, відповідно до цього закону, не відбуватиметься. Закон надає механізм та прозору процедуру зробити це за бажанням громади.

Єдине, що автоматично відбудеться з набуттям чинності Законом, усі селища міського типу (а їх в Україні було 881) будуть називатися просто селищами, а міста більше не матимуть статусів районного, обласного чи республіканського значення, а будуть просто містами.

Це не вплине на життя мешканців громад і роботу органів місцевого самоврядування, а лише впорядкує підходи до вирішення питань адміністративно-територіального устрою України.

Переглядів: 949
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: законодавче забезпечення
Читайте також: