16 червня 2024
Децентралізація
Староста у період воєнного стану. Особливості здійснення повноважень
Староста у період воєнного стану. Особливості здійснення повноважень

26 вересня 2023 року Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів Діалоговий захід «Забезпечення діяльності старости в умовах правового режиму воєнного стану», в якому взяли участь представники органів місцевого самоврядування 15 територіальних громад - партнерок Проєкту у Чернігівській та Сумській областях (сільські, селищні, міські голови, їх заступники, керуючі справами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, старости, керівники та посадові особи відповідних структурних підрозділів апарату місцевої ради та її виконавчих органів, спеціалісти).


Під час заходу обговорено особливості діяльності старости в умовах воєнного стану; громадського обговорення кандидатури на посаду старости; застосування законодавства, що регулює порядок затвердження на посаду старост та звільнення їх з посад, в т.ч. в умовах правового режиму воєнного стану; унормування повноважень та функцій старости у відповідному положенні, а також законодавчі ініціативи щодо змін у діяльності старости, зокрема передбачених у законопроекті  “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо вдосконалення правового статусу регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану” (реєстр. н. №9518).

Так, в цілому в умовах воєнного стану законодавством не визначено додаткової регламентації здійснення повноважень старости, проте під час військової агресії рф страрости фактично стали реальним джерелом інформації та допомоги жителям територіальних громад, оскільки вони є тими посадовими особами, які перебувають найближче до мешканців старостинського округу. Також, акцентовано увагу на особливостях функціонування інституту старости, що накладаються на цю посаду відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», зокрема у випадках створення у населених пунктах військових адміністрацій.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжуватиме надавати консультативну допомогу, а також здійснювати менторський супровід зацікавлених органів місцевого самоврядування у напрацюванні необхідних актів локального характеру, що регулюють діяльність старост.

Більше про старост в громадах - у спеціальному розділі порталу "Децентралізація".

Переглядів: 1440
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: староста
Читайте також: