Аналітичну частину Стратегії відновлення та розвитку Одеської області, яку разом з партнерами розробляють Одеська обласна державна адміністрація та Швейцарсько-український проєкт DECIDE, презентували під час Форуму відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування», що цими днями проходить в регіоні.
Про це повідомляється на офіційній Facebook-сторінці DECIDE.
Розробка Стратегії стала можливою завдяки Посольству Швейцарії в Україні.
Під час Форуму, участь в якому взяли начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер та заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Роман Григоришин, були представлені аналітика та проміжні висновки до Стратегії відновлення і розвитку регіону. Ці напрацювання представли експерт з питань стратегічного планування та стратегічних комунікацій проєкту DECIDE Мирослав Кошелюк та Дмитро Ливч, експерт у галузі державної політики, розробки стратегій та приватного капіталу, партнер CIVITTA, який долучилася до процесу в межах співпраці із проєктом.
Як повідомляється, команда сформувала першу версію аналітичного звіту, що стане основою для стратегії області. Для цього провели кабінетне дослідження, яким охопили 82 територіальні громади Одещини та 8 профільних департаментів, а також проаналізували більш як 40 публічних джерел.
Також було проведено польове дослідження - інтерв’ю із ключовими стейкхолдерами, соцопитування мешканців області, дослідження настроїв бізнесу та низка публічних круглих столів. Разом з тим проєкт провів консультації з громадськістю.
Загалом, аналітична частина Стратегії відновлення і розвитку Одеської області враховуватиме: людський капітал; географічний потенціал; природно-ресурсний потенціал; інфраструктуру; економічний потенціал; врядування та фінанси; національну рамку відновлення; стратегічні виклики та перспективи.
Роботу над цією частиною стратегічного документу DECIDE продовжить до грудня.
Водночас триватиме робота над програмною і проєктною частинами документа.
Відеозапис Форуму відновлення Одещини:
Загалом над Стратегією працюють: Одеська обласна військова адміністрація – замовник; Швейцарсько-український проєкт DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»; CIVITTA; Агенція регіонального розвитку Одеської області виконує роль платформ, на базі якої відбувається планування; Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України» (UCORD); Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарією і виконується Фондом Східна Європа; Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» (ГОВЕРЛА); ГО «Агенція відновлення та розвитку» в рамках Програми «Сприяння громадській активності Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні; ГО «Ліга сильних»; Литовсько-український консорціум #UKRebuild: Future Cities.
Теги:
просторове планування стратегія розвитку
Область:
Одеська областьДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....
22 січня 2025
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...
З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 січня 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...