28 травня 2024
Децентралізація
Кращі практики роботи з гуманітарною допомогою від Миколаївської міської ради
Кращі практики роботи з гуманітарною допомогою від Миколаївської міської ради

Через війну в Україні мільйони громадян вимушено покинули свої домівки. Українські міста зазнають руйнувань. Щоб допомогти людям, які переселилися із зон активних бойових дій, та забезпечити їхні основні побутові потреби, а також задля відбудови нашої країни численні міжнародні організації надають гуманітарну допомогу.

Яким чином місцева влада має забезпечити ефективну та прозору роботу з наданою міжнародною допомогою - ділиться досвідом Миколаївська міська рада.


У серпні 2023 року Миколаївська міська рада на основі власного досвіду та за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (European Union Anti-Corruption Initiative, EUACI) розробила Посібник “Допомога містам: методичні рекомендації щодо належного управління та контролю. Досвід Миколаївської міської ради”. Посібник доступний за посиланням (PDF, 0,6 МБ).

Цей документ містить рекомендації та приклади рішень для керівників органів місцевого самоврядування з питань регулювання та організації процедур з використання міжнародної допомоги.

У Посібнику також міститься пакет нормативних актів Миколаївської міської ради, розроблений для регулювання та упорядкування процедур поводження з гуманітарною допомогою (отримання, розподіл, облік, використання та моніторинг гуманітарної допомоги), яка надходить до міської ради, її виконавчих органів, комунальних підприємств, установ та організацій.

Набір шаблонів складається з:

  • порядку здійснення внутрішнього контролю за отриманням, розподілом, обліком, використанням гуманітарної та благодійної допомоги;
  • порядку роботи міського штабу з питань гуманітарної та благодійної допомоги;
  • методики здійснення контролю отримання, розподілу, обліку, використання гуманітарної допомоги.

Перераховані документи сприяють впровадженню чіткого регламенту та контролю за поводженням з гуманітарною допомогою, забезпечення дотримання вимог законодавства та оприлюднення інформації щодо проведених процедур контролю.

Вони спрямовані на створення прозорої та ефективної системи отримання, розподілу, обліку та використання гуманітарної допомоги в Миколаївській міській раді та її підпорядкованих органах.

Рекомендації будуть корисні й для інших міст та стануть дорожньою картою для побудови сталої довіри з міжнародними партнерами.

Крім цього, Національне антикорупційне агентство з питань запобігання корупції за підтримки EUACI здійснили аналіз нормативного регулювання у сфері забезпечення гуманітарною допомогою. Цей документ може слугувати основою для оцінки корупційних ризиків у вказаній сфері. Детальніше за посиланням: Гуманітарна допомога | НАЗК (nazk.gov.ua)


Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) – провідна антикорупційна програма в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. У 2022 EUACI розпочала співпрацю з Миколаївською міською радою у рамках компонента "Міста Доброчесності".

Приєднані файли:
Переглядів: 1086
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: бюджет
Читайте також: