Розпочався основний етап цьогорічної програми стажування «Добре врядування»

 

21-23 серпня 2023 року в Любліні відбулася урочиста зустріч посадовців з 25 українських та 25 польських органів місцевого самоврядування, які впродовж 7 тижнів будуть співпрацювати в польських муніципалітетах у складі пар при реалізації проєктів в рамках Програми стажування «Добре врядування».


Цей захід організував Фонд міжнародної солідарності, щоб створити умови для безпечної акліматизації стажистів в Польщі, обговорити мету стажування та організувати перебування, нетворкінг зі стажистами та менторами та початку стажування.

Голова Правління Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєнцьоловський, відкриваючи захід, наголосив:

«Мені радісно вітати двадцять п’ять представників органів місцевого самоврядування з України та 25 менторів з польських ґмін, які готові обмінюватися досвідом. Цей досвід може стосуватися ремонту шкіл, взаємодії з мешканцями, або навіть поліпшення у сфері поводження зі сміттям та доступу до води. Я також знаю, що для ваших громад важливо надавати підтримку внутрішньо переміщеним особам та скористатися досвідом польських колег у прийнятті біженців. Наша програма стажування базується на взаємному розумінні потреб, пошуку найкращих рішень і натхненні для змін у власному середовищі. Це практична реалізація солідарності».

В заході також взяла участь директорка Департаменту співробітництва у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща Кароліна Крупа. Учасники ознайомились з діяльністю партнерів проєкту: Асоціації міст Польщі та Програми «U–LEAD з Європою».

 

 

Заступник директора Програми «U–LEAD з Європою» Андрей Хорват, презентуючи діяльність організації, зазначив:

«Підтримка співпраці між польськими та українськими муніципалітетами є важливою частиною ініціативи U-LEAD «Мости довіри». Зосередження на розробці проєктів відбудови та модернізації в українських громадах через стажування зміцнює зв’язки між двома націями та водночас прокладає шлях України до членства в Європейському Союзі».

Під час другого дня зустрічі відбулися воркшопи з управління проєктами. Про моделі місцевого самоврядування в Польщі та Україні, аналіз їх схожості та відмінності розповів учасникам доктор Ігор Ксеніч з Університету Адама Міцкевича в Познані. Цього ж дня відбувся навчальний візит до центру для зустрічей і побудови зв’язків між старими та новими мешканцями Любліна BAOBAB, який організовується у співпраці з Центром міжнародного співробітництва мерії Любліна. Завершився другий день зустрічі розглядом тем з мультикультурної інтеграції та фінансування проєктів.

Третій день зустрічі був присвячений опрацюванню теми залучення фінансування для проєктів в рамках участі в грантових конкурсах для громад. Зокрема, Андрій Павлович, SALTO EECA розповів учасникам про можливості фінансування польсько-української співпраці.

 

 

Після зустрічі учасники стажування і ментори вирушили до місць проходження свого стажування. Воно триватиме 7 тижнів з понеділка по п’ятницю по 5 годин на день. Кожне стажування охоплюватиме такі теми: закони про прозорість та боротьбу з корупцією; добрі практики спілкування з громадянами; структура управління, процес державних закупівель, освоєння коштів ЄС; індивідуальна програма, пов’язана з інтересами та завданням/проєктом учасників стажування.

Стажисти працюватимуть з менторами над проєктом, яке можна буде реалізувати в майбутньому в українських ОМС. На закінчення відбудеться підсумкова зустріч з усіма учасниками стажування та менторами для обміну добрими практиками та досвідом. Будуть організовані семінари з поширення отриманих стажистами знань та практик.

Більше про відбір і склад учасників стажування - за посиланням.


 

Проєкт "Добре врядування" співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується в рамках програми U-LEAD, багатосторонньої діяльності Європейського Союзу та його держав-членів: Німеччини, Польщі, Швеції, Данії, Естонії та Словенії.

Переглядів: 1009
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: навчання
Читайте також: