20 липня 2024
Децентралізація
Триває прийом заявок на участь у Програмі «Відновлення доступу населення до медичної допомоги»

Проєкт «Підтримка реформи охорони здоров’я» (Проєкт), що впроваджується компанією «Делойт» (Deloitte) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), оголошує прийом концепцій в рамках Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» (англ. – Reconnecting People to Care Program). Організації з концептуальними записками, що відповідають вимогам, будуть запрошені індивідуально для заповнення повної заявки.


Програма спрямована на відновлення та посилення спроможності місцевої системи охорони здоров’я. Грантоотримувачі за Програмою впроваджуватимуть заходи з посилення спроможності від Центру знань Проєкту та пропонуватимуть інноваційні додаткові програми для досягнення масштабного сталого відновлення системи охорони здоров’я та стабільності в цільових областях України. Центр знань Проєкту – це збірка інформації, найкращих практик, тренінгів і заходів, зібраних членами команди Проєкту у тісному партнерстві з представниками державних установ, закладів охорони здоров’я, університетів, неурядових організацій, лікарень і міжнародних організацій. Програма використовуватиме цей масив інформації для подальшого реформування та трансформації системи охорони здоров’я України.

Для участі у Програмі концепції повинні включати:

1) Інформацію про здатність заявника реалізовувати деякі або всі заздалегідь визначені заходи Центру знань (див. нижче). Приклади результатів заходів, що проводилися раніше, щоб продемонструвати спроможність проводити каскадні тренінги, охоплювати потенційні об’єкти в межах області тощо; і

2) Інформацію про інноваційний(-і) додатковий(-і) захід(заходи), що чітко відповідає(-ють) на місцеву потребу. Чітко сформульовані запропоновані зони охоплення програми, включаючи цільову область, громади та конкретні заклади охорони здоров’я.

 1. Заходи, що проводяться за підтримки Центру знань Проєкту (~60% запропонованого бюджету програми):
 • Заходи, що вже проводяться у формі експерименту та готові до впровадження, включаючи посилення функцій та компетенцій постачальників ПМСД для розширення послуг, пов’язаних з туберкульозом, ВІЛ, неінфекційними захворюваннями, паліативною допомогою, імунізацією та послугами для людей з обмеженими можливостями
 • Відновлення доступу уразливих груп населення до медичної допомоги в закладах ПМСД та ВПСД за допомогою мультидисциплінарного підходу на рівні громади
 • Підвищення компетенцій постачальників медичних послуг, включаючи розвиток навичок, пов’язаних з управлінням закладом, цифровою грамотністю, коротким медичним втручанням, фінансовим менеджментом, та розширення медичних послуг, що надаються закладом, через медичну підготовку
 • Поширення найкращих розроблених Проєктом практик у рамках заходів з трансформації системи охорони здоров’я на інші громади/області.
 1. Додаткові запропоновані інноваційні допоміжні заходи/програми (~40% запропонованого бюджету програми)
 • Спеціальні рішення для унікальних і специфічних потреб громади та прогалин у послугах
 • Ситуаційний аналіз
 • Заходи з відновлення місцевої системи охорони здоров’я
 • Діяльність на рівні громади
 • Поліпшення поведінки пацієнтів при зверненні за медичною допомогою та покращення навичок самодопомоги
 • Підтримка регіональних систем охорони здоров’я для відновлення основних медичних послуг, надання яких було перервано під час війни на рівні закладу
 • Задоволення нових та життєво важливих потреб у сфері охорони здоров’я в громадах з метою забезпечення наявності і доступності послуг.

Основні факти про програму

 • Період виконання: грудень 2023 р. – грудень 2024 р.
 • Перегляд перших концепцій- 22 вересня 2023 р. Проєкт продовжить приймати та переглядати концепції після 22 вересня, віддаючи перевагу заявникам, що подали концепції першими.
 • Розмір індивідуальних грантів (див. вимоги нижче)
 1. Максимум 1 000 000,00 доларів США для українських та міжнародних організацій
 2. Максимум 250 000,00 доларів США для юридичних осіб США (див. вимоги нижче)
 • Цільові області: Київська, Чернігівська, Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Запорізька, Сумська, Миколаївська.
 • Заявник має охоплювати лише одну (1) цільову область. Програма присуджує 1-2 гранти на область.

Охоплення програми (на грант)

 • мінімум 2 райони в 1 цільовій області та 5 громад на область
 • 100% закладів первинної медичної допомоги залучених громад
 • мінімум 40% населення залучених громад
 • мінімум 200 000 осіб

Вимоги

Грантова підтримка спрямована на представників громадянського суспільства (включаючи неурядові наукові установи, аналітичні центри та/або професійні асоціації), асоціації пацієнтів, а також правозахисні групи, заклади охорони здоров’я та громадські організації, які діють у вищевказаних цільових областях.

Програма не фінансує послуг у сфері психічного здоров'я, придбання ліків чи будівництво, згідно з вказівками USAID. Придбання обладнання для центрів первинної медичної допомоги для надання первинних медичних послуг дозволене, але не для лікарень та спеціалізованої медичної допомоги.

Повну інформацію про умови конкурсу, критерії відбору учасників, дозволені види діяльності, можливі формати та терміни подачі заявок, критерії оцінки поданих заявок можна знайти в повному оголошенні українською мовою (https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2023/04/OGAP-Restoration_HRS_3.23.2023_approvedukr.pdf) про Програму відкритих заявок на отримання грантів, підпрограмою якої є Програма.

Процес подання заявки

Грантові концепції та заявки можна подати онлайн через грантовий портал (https://dgrants.fluxx.io). Лише ті концепції, що відповідатимуть мінімальним умовам, зможуть стати основою повних грантових заявок. Концепції/заявки на отримання грантів приймаються на постійній основі, пріоритет надається концепціям, отриманим до 22 вересня 2023 р. Для перегляду поданих концепцій Комітет з технічної оцінки збиратиметься кожні два тижні або частіше. Концепції/заяви можна подавати українською мовою.

Для отримання додаткової інформації ви можете переглянути наш вебінар з підвищення компетенцій на тему написання успішних концептуальних записок (https://fex.net/uk/s/3m8se8r).

Будь-які запитання щодо Програми чи роботи з порталом Fluxx просимо надсилати на нашу спільну скриньку (grant@hrs.net.ua). Телефонні дзвінки не приймаються

Переглядів: 8090
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: медицина
Читайте також: