Урбаністика, освіта, міжнародна співпраця: громади запрошуються на резиденції ідей у Львові

У вересні цього року у Львові відбудеться три резиденції ідей для лідерів українських громад: міжнародна співпраця, урбаністика та освіта. Це дводенні тематичні візити для громад, які проводять у Львові понад 1,5 роки.


Резиденція ідей з міжнародної співпраці (6-8 вересня)

Йтиметься про те, як шукати та працювати із містами-побратимами, із міжнародними організаціями та фондами, залучати інвестиції, готувати заявки, вести комунікацію із партнерами, якісно реалізувати міжнародні проєкти.

У програмі навчань - детальний огляд кейсів міста Львова, зокрема, як у Львові працюють із містами-побратимами. Заплановані також візити - огляди проєктів, які реалізуються за участі міжнародних партнерів: Національний реабілітаційний центр UNBROKEN, містечко “Незламні матусі”.

Також запрошені лектори:

  • Наталія Хольченкова, представниця Чернігова. Вона розповість, як Чернігів працює із міжнародними партнерами задля відбудови та відновлення;
  • Богдан Келічавий, голова Копичинецької громади поділиться досвідом своєї команди.

 

Освітня резиденція (20-22 вересня)

У перший день Львів розповість, як працює освіта міста. Вас чекає зустріч з управлінцями освітньої галузі міста, які розкажуть про пріоритети та найцікавіші освітні зміни та проєкти міста, відвідини освітніх закладів, які залучають позабюджетні кошти, та Lviv Open Lab з його міжшкільною лабораторією, та інноваційні підходи до профтехосвіти.

У другий день учасники працюватимуть із експертом SALAR International Олегом Фасолею над підходами до створення старшої профільної школи та дізнаються про досвід Червонограда.

 

Урбан резиденція: Від стратегії міста до нових вулиць (28-29 вересня)

У червні Cities4Cities | United4Ukraіne в партнерстві з Управлінням архітектури і урбаністики Львівської міської ради провели Lviv Urban Forum - міжнародну подію, яка зібрала понад 300 представників від громад зі всієї України.

Організатори знову запрошують мерів, заступників та керівників департаментів містобудування та ЖКГ до Львова, але цього разу на резиденції з урбаністики.

Головний архітектор, керівники комунальних установ і міський голова Львова поділяться досвідом міста у впровадженні європейських цінностей на практиці. Це будуть відверті розмови і обмін досвідом, занурення в конкретні проекти і приклади, презентації, лекції, екскурсії, неформальне спілкування і обмін досвідом між учасниками.

Серед тем - стратегія просторового розвитку міста, реконструкція вулиць і публічних просторів, недорогі, але водночас швидкі і якісні рішення, міська мобільність.

 

Як взяти участь

Заявки варто подавати відповідно до тем:

 

* Участь для українських громад безкоштовна, на конкурсній основі. Заявки будуть оцінюватися на підставі повноти заявки, обґрунтованої мотивації, можливості втілювати зміни в громаді. Перевага буде надаватися звільненим та прифронтовим громадам, проте всі громади України можуть брати участь.

Організатори покривають витрати на проживання та харчування, доїзд учасники забезпечують самостійно.

Участь в одній резиденції від громади може взяти один представник чи представниця.


Резиденції ідей у Львові - серія регулярних професійних зібрань фахівців українських громад з метою обміну досвідом та поширення кращих практик місцевого розвитку щодо актуальних викликів місцевого самоврядування. Засновниками резиденцій є Шведська асоціація локальних влад та регіонів (SALAR), Інститут міста Львова.

Цикл резиденції ідей у Львові організовує ініціатива Cities 4 Cities | United 4 Ukraine  за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

23.08.2023 - 16:48 | Переглядів: 2478
Урбаністика, освіта, міжнародна співпраця: громади запрошуються на резиденції ідей у Львові

Теги:

анонс партнерство освіта міжнародна підтримка

Джерело:

Читайте також:

22 листопада 2024

Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів

Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...

Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...

22 листопада 2024

Розмежування повноважень органів місцевого самоврядування є кроком до сильнішого багаторівневого врядування в Україні

Розмежування повноважень органів місцевого...

18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...

21 листопада 2024

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...

15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...

21 листопада 2024

Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини

Програма Polaris провела інформаційну сесію для...

20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...