Активні волонтерські середовища в громадах — необхідні
Активні волонтерські середовища в громадах — необхідні

Учасники навчальної програми від U-LEAD «Кроки для спеціалістів. Взаємодія ОМС та волонтерських об'єднань» розповіли, чому ця взаємодія така важлива, поділилися враженнями від курсу та виразили вдячність колегам і організаторам.


З 31 травня до 11 липня тривала навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Взаємодія ОМС та волонтерських об'єднань». Це були різноманітні онлайн-заходи, які між собою чергувалися: семінари, тренінги, практикуми та інфосесія.

Головними експертками навчальної програми були Анна Бондаренко та Олена Вузька, які представляють ГО «Українська Волонтерська Служба». Вони використали свої знання та досвід роботи із волонтерами для навчання посадовців місцевих рад. Допомагали їм у цьому радники регіональних офісів Програми «U-LEAD з Європою».

“Мені не вистачає слів, щоби передати своє захоплення та вдячність учасникам цієї програми. Ми побачили гарні практики і виклики. Якраз через те, що не завжди все гладко, добре видно зусилля та відданість, які громади вкладають у волонтерство. Вірю, що кожен з учасників узяв щось, що допоможе налагодити взаємодію, співпрацю та партнерство в майбутньому! Кожен крок у цій співпраці має далекосяжний вплив на громади та наближає нас до Перемоги”, - коментує результати експертка Олена Вузька.

Формат навчальної програми передбачав також на кожному семінарі виступи гостьових спікерів, які ділилися з учасниками власним досвідом та знаннями.

Від ОМС виступали Микола Панчук, Гощанський селищний голова з Рівненської області, Станіслав Козлов, керівник Секретаріату Івано-Франківської міської ради, Олег Малець, радник Львівського міського голови, керівник КУ «Львівський міський молодіжний центр», Анжеліка Тимченко, директорка Ніжинського міського молодіжного центру із Чернігівської області.

Громадські організації представляли Юлія Соловйова, керівниця ГО «ЮрШтаб» із м. Київ, Вікторія Костюк, голова правління ГО «Агенція розвитку громад «Інтонація ЗМІН» із Рівненської області, Анастасія Драчук, програмна керівниця ГО «Будуємо Україну Разом», Юлія Курилюк, вчителька зарубіжної літератури, учасниця програми «Навчай для України» із Львівської області.

Напрацювання проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі демократичному процесі прийняття рішень в Україні» презентувала експертка Ольга Гвоздік.

Власними міркуваннями поділилася гостьова спікерка Анжеліка Тимченко:

"Як на мене, то навчальні програми, спрямовані на розвиток та покращення співпраці ОМС та волонтерських спільнот, зараз є вкрай важливими. Саме в умовах повномасштабного вторгнення наша громада, зокрема, продемонструвала приклад, коли небайдужі громадяни та громадянки першими об'єднались у волонтерські осередки, які задовольняли запити різної цільової аудиторії, що перебувала в скруті. І саме в цей момент влада міста могла сприймати ініціативи як конкурентів, а могла навпаки надавати підтримку й допомогу саме в тих моментах, які підпадали під компетенції саме владних структур. Так, об'єднавшись, усі демонструють кращий результат. До того ж, наша громада прийняла міську цільову програму підтримки та розвитку волонтерства в Ніжинській громаді, де прописана фазова підтримка волонтерських ініціатив за їхніми потребами, а також фінансування проєктів від волонтерських спільнот з міського бюджету. Добре, що ми мали змогу ділитися успішними кейсами та переймати кращий досвід один в одного“.

Нагадаємо, що до участі в навчальній програмі було відібрано команди із 40 громад, що представляли 19 регіонів України. У складі кожної з команд було троє осіб, що представляли різні категорії мешканців громад, а саме: посадові особи органів місцевого самоврядування, працівники комунальних закладів та установ, волонтери та представники місцевих громадських об’єднань.

Своїми враженнями про результати навчання поділилася одна із учасниць — Вікторія Ніколайчук, заступниця Зарічненського селищного голови з Рівненської області:

“Наша команда вийшла з навчальної програми з величезним багажем практичних навичок. Інструменти, якими поділилися лектори та лекторки абсолютно адаптовані до життя та під громаду. Дуже цікава подача, цікава тим, що проста й життєва. Жодної інформації ми не «догуглювали». Також було цікаво спостерігати за громадами, в яких активно працює співпраця з волонтерами. Курс продуманий та живий. Це було смачно, очікування перевищили. Не знаю, чому стільки позитивних вражень, можливо це саме те, що було дуже необхідним для нашої громади; у чому ми самі не змогли б аж так детально розібратися, боялися впроваджувати, не знали, з чого розпочати. Хочеться додати від себе особисто: я — активна користувачка багатьох курсів, але цей був на добрячий щабель вище. Дякую за таку можливість!”

Після завершення всіх навчальних заходів учасники мали змогу перевірити свій рівень знань з тематики програми, пройшовши фінальний тест. Ті, хто склав його успішно, одержали відповідні сертифікати.

Фінальним заходом у цій ініціативі буде ще одна онлайн-зустріч учасників Кроків, що відбудеться осінню, під час якої представники громад будуть ділитися власним досвідом застосування отриманих знань.

Переглядів: 1702
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: навчання
Читайте також: