До ДАБІ вже звернулося близько 50 місцевих рад, які хочуть створити власні інспекції в рамках процесу децентралізації сфери держархбудконтролю. Вже найближчим часом такі обласні центри, як Львів, Херсон, Тернопіль та Харків отримають нові повноваження.
Про це повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час брифінгу «Децентралізація сфери держархбудконтролю: перші досягнення та перспективи».
«Сьогодні реформа вже активно реалізується. Частина горомад вже отримали нові функції, серед них такі великі міста як Луцьк та Маріуполь. Вони вже приступили до виконання нових повноважень. Іншим містам, що звернулися до ДАБІ, і привели документи у відповідність до законодавства, плануємо передати повноваження вже до кінця квітня», — заявив Олексій Кудрявцев.
За його словами, основний фактор, який гальмує децентралізацію, є гострий дефіцит професійних кадрів на місцях.
«ДАБІ проводить навчання претендентів, які працюватимуть з Єдиним реєстром дозвільних документів у сфері будівництва. Ці тести показують, що далеко не всі кандидати мають достатню кваліфікацію, щоб виконувати нові функції», — наголосив Голова ДАБІ.
На його думку, другим фактором є недостатня активність громад щодо отримання повноважень з держархбудконтролю.
«Ймовірно, деякі громади не готові брати на себе відповідальність за містобудівну ситуацію на своїй території. Адже набагато зручніше кивати на когось при незаконних і проблемних будівництвах. Саме місцева влада виділяє землю під будівництво і видає містобудівні умови й обмеження забудови земельної ділянки. А нові функції з держархбудконтролю закріплять за місцевою владою повний цикл містобудівної діяльності», — відзначив Олексій Кудрявцев.
Він закликав місцеві органи влади активніше отримувати повноваження з держархбудконтролю. Процедура передачі повноважень покроково оприлюднена на офіційному сайті ДАБІ. В разі виникнення запитань Держархбудінспекція готова надати максимальну роз’яснювальну та методологічну допомогу.
«Реалізуючи, цю реформу ми наблизимо адміністративні послуги до людей, а також наділимо громади широкими правами щодо розвитку своїх територій», — резюмував Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...