11 липня Віце-прем’єр-міністр з питань відновлення України Олександр Кубраков та Посол США в Україні Бріджит Брінк оголосили про розширення підтримки Агентства USAID ще на 15 громад у Чернігівській та Сумській областях, яка буде реалізована через Проект USAID «ГОВЕРЛА».
Передбачається, що кожна громада-партнерка отримає комплексну підтримку для посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування, вдосконалення управлінських практик, надання послуг та місцевого економічного розвитку.
Підтримка областей, які сильно постраждали від війни, буде зосереджена на реконструкції та відновленні.
«Я вдячний Уряду США, та всьому американському народу за підтримку, яка надається Україні у боротьбі з російським агресором та у побудові сильного, демократичного суспільства.
Розширення підтримки USAID на громади, які були звільнені від російських окупантів, знаходяться у безпосередній близькості до зони бойових дій, є важливим елементом розбудови мережі Команд підтримки громад.
Для забезпечення лідерства громад у відбудові, необхідне посилення їхньої спроможності – розвиток компетенцій з управління проєктами відновлення, належного планування, зокрема, програм комплексного розвитку громад, розбудови системи попередження корупційних ризиків.
Розраховуємо на плідну та практичну співпрацю Міністерства та проєкту «ГОВЕРЛА» – для ефективної, швидкої, підзвітної відбудови, яка стосується не тільки відновлення інфраструктури, але і розвитку публічних інститутів», — зазначив Олександр Кубраков.
На основі оцінки спроможності громад та ІТ-аудиту Проект USAID «ГОВЕРЛА» розробить індивідуальний план підтримки для кожної громади. У рамках реалізації планів проєкт надаватиме консультативно-методичну підтримку за допомогою таких інструментів, як тренінги, вебінари, обмін досвідом та кращими практиками, а також підтримка впровадження ініціатив місцевих громад.
Також план підтримки забезпечить посилення спроможності громади з реагування на надзвичайні ситуації. Більш того, органи місцевого самоврядування зможуть скористатися інструментом закупівель у натуральній формі, а місцеві громадські організації отримують доступ до грантових програм.
«Сполучені Штати продемонстрували свою відданість підтримці сотень українських громад, сприяючи покращенню послуг, розвитку економіки, покращенню фінансового менеджменту громад, розширенню можливостей залучення жителів громад, а також забезпеченню підзвітності уряду.
Мені особливо приємно повідомити, що сьогодні ми запрошуємо ще 15 українських громад із деяких із найбільш постраждалих областей – Чернігівської та Сумської – приєднатися до програми USAID «ГОВЕРЛА».
Підтримуючи громади, ми допомагаємо Україні побудувати стійку основу для економічного зростання, ефективного управління та міцнішої демократії», — зазначила Бріджит Брінк.
З 2021 року Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» працює з 65 громадами у семи областях: Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Волинській, Закарпатській та Житомирській.
Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.
Теги:
міжнародна підтримка Олександр Кубраков
Область:
Сумська область Чернігівська областьГромади:
Дубов’язівська територіальна громада Лебединська територіальна громада Липоводолинська територіальна громада Охтирська територіальна громада Попівська територіальна громада Роменська територіальна громада Тростянецька територіальна громада Чернеччинська територіальна громада Бобровицька територіальна громада Варвинська територіальна громада Козелецька територіальна громада Носівська територіальна громада Срібнянська територіальна громада Сухополов'янська територіальна громада Талалаївська територіальна громадаДжерело:
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
17 січня 2025
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...
17 січня 2025
Тернопільська ОВА та Програма Polaris...
Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...
17 січня 2025
UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими
UCORD та європейський менторинг: як українські...
Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...
17 січня 2025
Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління
Комісії ради: від ідеї до інструменту...
Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...