05 березня 2024
Logo slogan
Відновлення має бути у фокусі кожного міністра, регіонального та місцевого керівника – гроші та інструменти є, - Прем’єр-міністр
Відновлення має бути у фокусі кожного міністра, регіонального та місцевого керівника – гроші та інструменти є, - Прем’єр-міністр

За програмою єВідновлення подано вже 21600 заяв, тоді як лише 378 заяв передано на виплату. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це показник незадовільної роботи на місцях.


«Уряд створив усі інструменти, ухвалив необхідні постанови, порядки та документи, створив цифрову архітектуру всього процесу. Місцеві керівники та комісії мають у рази прискоритись», — сказав Прем’єр-міністр під час засідання Уряду 27 червня.

Денис Шмигаль зазначив, що ця робота має займати не місяці, а тижні, які Уряд дає на виправлення ситуації.

Також, за словами Прем’єр-міністра, Уряд затвердив два розпорядження, які дозволять залучити кошти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Ідеться про пільговий кредит в розмірі 70 млн доларів та грант на 152,5 млн доларів для реалізації програми єВідновлення.

«Тобто, більш ніж 8 млрд грн зможемо направити на відновлення житла наших громадян. Десятки тисяч родин зможуть отримати кошти, аби якнайшвидше відремонтувати власні домівки, які постраждали від російського терору», — сказав Прем’єр-міністр.

За його словами, відновлення має бути у фокусі кожного міністра, регіонального та місцевого керівника. Це один із основних векторів, за яким буде проводитися оцінка роботи.

«Ми створили Фонд ліквідації наслідків збройної агресії. Це одне з основних джерел фінансування відбудови. Вже зараз маємо у фонді майже 62 млрд грн. Уряд розподілив 23,5 млрд грн на різні проекти відновлення», — зазначив очільник Уряду.

Зокрема, 4,4 млрд грн було виділено на програму єВідновлення. 6,6 млрд грн – на відбудову критичної інфраструктури. 1,5 млрд грн – на нові водогони для забезпечення міст на Півдні питною водою. 1 млрд грн – на відновлення пошкоджених і зруйнованих об’єктів після теракту на Каховській ГЕС.

«Зараз ми бачимо, що попри виділені кошти, проекти рухаються надто повільно. Тому ще раз повторюю для всіх керівників ЦОВВ та місцевої влади: відновлення – пріоритет, люди чекають на допомогу!», — сказав Денис Шмигаль.

Переглядів: 1017
Новини на тему: відновлення
Читайте також: