За програмою єВідновлення подано вже 21600 заяв, тоді як лише 378 заяв передано на виплату. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це показник незадовільної роботи на місцях.
«Уряд створив усі інструменти, ухвалив необхідні постанови, порядки та документи, створив цифрову архітектуру всього процесу. Місцеві керівники та комісії мають у рази прискоритись», — сказав Прем’єр-міністр під час засідання Уряду 27 червня.
Денис Шмигаль зазначив, що ця робота має займати не місяці, а тижні, які Уряд дає на виправлення ситуації.
Також, за словами Прем’єр-міністра, Уряд затвердив два розпорядження, які дозволять залучити кошти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Ідеться про пільговий кредит в розмірі 70 млн доларів та грант на 152,5 млн доларів для реалізації програми єВідновлення.
«Тобто, більш ніж 8 млрд грн зможемо направити на відновлення житла наших громадян. Десятки тисяч родин зможуть отримати кошти, аби якнайшвидше відремонтувати власні домівки, які постраждали від російського терору», — сказав Прем’єр-міністр.
За його словами, відновлення має бути у фокусі кожного міністра, регіонального та місцевого керівника. Це один із основних векторів, за яким буде проводитися оцінка роботи.
«Ми створили Фонд ліквідації наслідків збройної агресії. Це одне з основних джерел фінансування відбудови. Вже зараз маємо у фонді майже 62 млрд грн. Уряд розподілив 23,5 млрд грн на різні проекти відновлення», — зазначив очільник Уряду.
Зокрема, 4,4 млрд грн було виділено на програму єВідновлення. 6,6 млрд грн – на відбудову критичної інфраструктури. 1,5 млрд грн – на нові водогони для забезпечення міст на Півдні питною водою. 1 млрд грн – на відновлення пошкоджених і зруйнованих об’єктів після теракту на Каховській ГЕС.
«Зараз ми бачимо, що попри виділені кошти, проекти рухаються надто повільно. Тому ще раз повторюю для всіх керівників ЦОВВ та місцевої влади: відновлення – пріоритет, люди чекають на допомогу!», — сказав Денис Шмигаль.
Теги:
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
17 січня 2025
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...
17 січня 2025
Тернопільська ОВА та Програма Polaris...
Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...
17 січня 2025
UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими
UCORD та європейський менторинг: як українські...
Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...
17 січня 2025
Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління
Комісії ради: від ідеї до інструменту...
Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...