18 липня 2024
Децентралізація
Чернігів та Аахен підписали угоду про офіційне партнерство солідарності
Чернігів та Аахен підписали угоду про офіційне партнерство солідарності

Міста Чернігів та Аахен (Німеччина) побраталися.

Документ про офіційне партнерство солідарності засвідчили в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако та мер Аахена Сиббіла Койпен під час заходів з нагоди вручення Україні міжнародної премії імені Карла Великого — європейської премії за внесок в об'єднання Європи. Премія присуджена українському народу та Президенту України Володимиру Зеленському.

«Угода, яку ми підписуємо — вона про стратегічну співпрацю між нашими містами на багато років вперед, вона не про сьогоднішній день. Але важлива для нас саме зараз. Адже демонструє мешканцям славетного міста Чернігів — ми не одні в протистоянні з агресором, нас підтримує весь цивілізований світ, і зокрема, наші нові партнери з прекрасного міста Аахен, — сказав Олександр Ломако.

«З нашим містом-партнером ми схожі серед іншого університетським середовищем, кількістю населенням та багатою історією, а також європейськими базовими цінностями. З нетерпінням чекаємо на поточні та майбутні обміни щодо сталого розвитку, енергії, інфраструктури, управління відходами, містобудування, освіти, — сказала Сиббіла Койпен.

Чернігів продовжує відновлюватися, ліквідовуючи наслідки активних бойових дій 2022 року. Для цього місту потрібна допомога міжнародних партнерів на різних рівнях.

«Сьогодні наше місто зробило вже багато кроків для відновлення руйнувань та повернення до нормального життя, наскільки це можливо під час цієї варварської війни. Люди повернулися в місто, сьогодні в Чернігові проживає понад 260 тисяч людей. В наших планах не просто відновлення усіх руйнувань, ми працюємо над розробкою стратегії модернізації міста. Для цього ми б хотіли залучити ваш досвід, знання, технології та проектні рішення. А отже, попереду ще багато різних цікавих проектів, реалізація яких піде на користь обом містам, а головне — їхнім мешканцям. Я вірю, що в найближчому майбутньому багато простих мешканців Аахену зможуть відвідати мирний Чернігів, а чернігівці приїздитимуть сюди. Мешканці наших міст зможуть побачити красу один одного, і саме це і буде справжньою дружбою», — висловив сподівання Олександр Ломако.

Налагодити партнерство між двома містами вдалося завдяки сприянню спілки “Українці в Аахені”. В онлайн форматі угоду про співпрацю між Черніговом та Аахеном було затверджено 20 січня 2023 року, а тепер це зробили публічно перед жителями німецького міста в рамках заходів з нагоди вручення міжнародної премії імені Карла Великого.


Довідково. Премію імені Карла Великого вручають в Ахені за внесок у об'єднання Європи з 1950 року. Одними з перших її лауреатів були Вінстон Черчілль та Конрад Аденауер. У різні роки її отримували відомі політики та громадські діячі: Вацлав Гавел, Анґела Меркель, Еммануель Макрон, Папа Римський Франциск та інші.

Аахен — це одне із найстаріших німецьких міст з майже 250 тисячним населенням, розташоване на кордонах трьох країн: Німеччини, Бельгії та Нідерландів. Основні галузі промисловості: кондитерська, машинобудування, автоматизація, лазерна та екологічні технології.

Переглядів: 1644
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: партнерство
Читайте також: