20 червня 2024
Децентралізація
Служба в органах місцевого самоврядування: законопроект №6504 прийняли в цілому
Служба в органах місцевого самоврядування: законопроект №6504 прийняли в цілому

2 травня 2023 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№ 6504 від 05.01.2022).


«Один з найбільш масштабних законопроектів в сфері місцевого самоврядування за цю каденцію! Проект важливий як для реформи децентралізації, так і для євроінтенрації в сфері публічної служби», - прокоментував Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

Основними новелами законопроекту є:

  • Захист працівників та гарантований нижній показник зарплати.
  • Прозора процедура конкурсного відбору.
  • Прозоре кар'єрне зростанні та робота основана на KPi.
  • Деполітизація процесів управління.
  • Прозорість та обов'язок оприлюднення премій.

Як повідомлялося, з січня цього року за участі експертів та представників місцевого самоврядування відбулася низка засідань робочої групи з обговорення законопроекту, записи яких можна переглянути на ютуб-каналі Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Нагадаємо також, що нову редакцію законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування» №6504 Верховна Рада прийняла за основу 16 листопада 2022 року.

У серпні 2022 року Рада Європи надала в цілому позитивний висновок до законопроекту. На думку міжнародних партнерів, цей законопроєкт - важливий крок на шляху до гармонізації положень державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, його прийняття покращить поточну ситуацію.

Більше новин про законопроект.

 

Переглядів: 18324
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: служба в ОМС
Читайте також: