Протягом наступних півроку ми звільнимо публічний простір від будь-якого спадку російської колоніальної політики всіх періодів, - народний депутат

Народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін прокоментував прийнятий учора законопроект №7253 «Про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України».


«Наша мета - запустити процес деколонізації на всіх рівнях і у всіх сферах та раз і назавжди позбутись не тільки радянського, а й імперського, доімперського та будь-якого іншого минулого, пов’язаного з державою-агресором. Протягом наступних півроку ми звільнимо публічний простір від будь-якого спадку російської колоніальної політики всіх періодів - від московського царства до сучасної росії. Нарешті Україна буде повсюдно звільнена від цього московського ярма, яке століттями ускладнювало та зупиняло розвиток нашої державності», - зазначив Віталій Безгін.

Він виокремив основні положення законопроекту :

  • Закріплюються правові засади засудження російської імперської політики в Україні, зокрема визначаються такі поняття, як «русифікація», «українофобія», «поневолені народи».
  • Запускається процес деколонізації назв населених пунктів на території Кримського півострову.
  • Встановлюється заборона на пропаганду російської імперської політики, використання її символіки у публічному просторі (державні символи імперської росії, радяського союзу, сучасної росії, її військових, політичних та культурних діячів, які займались пропагандою імперської чи тоталітарної політики, українофобією тощо).
  • Визначається порядок деколонізації топонімії (назв вулиць, географічних об’єктів) та демонтажу пам’ятників, які мають відношення до російської імперської політики.

«Окремо хочу описати важливим момент, навколо якого вчора точилась велика дискусія в залі та поза нею. Чи поширюється законопроект на умовного колективного Івана Кожедуба, що є героєм Другої Світової Війни, але водночас був членом КПСС та народним депутатом СРСР? В цій частині продовжує діяти закон про декомунізацію, відповідно до ніякого демонтажу пам'ятників чи пам'ятних знаків Кожедуба не буде, оскільки тут передбачений виняток для діячів, що здійснили суттєвий внесок у визволення українських земель від нацистських загарбників. Отже, редакція комітету є комплексною та збалансованою», - пояснив Віталій Безгін.

Як повідомлялося, 21 березня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №7253 «Про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України».

22.03.2023 - 14:05 | Переглядів: 2934
Протягом наступних півроку ми звільнимо публічний простір від будь-якого спадку російської колоніальної політики всіх періодів, - народний депутат

Теги:

законодавче забезпечення Віталій Безгін АТУ Засади АТУ дерадянізація

Джерело:

Читайте також:

24 грудня 2024

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія Івана Космини

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія...

Чи не єдиний в Україні штатний радник міського голови з питань безбар’єрності Іван Космина працює у місті Чортків...

24 грудня 2024

Громада на всі 100: як Шевченківська громада відновлює водогін, а Вознесенська — створює нові робочі місця

Громада на всі 100: як Шевченківська громада...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

24 грудня 2024

24 грудня 2024

Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо стратегічного розвитку громад та регіонів

Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо...

Міністерство розвитку громад та територій України об’єднало понад 500 представників влади, експертів та громадськості...