19 липня 2024
Децентралізація

Громади Житомирщини виграли по 50 тисяч євро на два проєкти підтримки бізнесу

 

Заявка Житомирської громади, а також спільна заявка Малинської, Радомишльської, Коростишівської та Брусилівської громад Жимтомирщини пройшли конкурсний відбір від EU4Business. 


“В лютому 2023 року 20 українських громад пройшли конкурсний відбір і мають можливість отримати гранти обсягом кожен до 1,8 млн грн (еквівалент 50 000 євро) на системну підтримку малого та середнього підприємництва”, - повідомили в EU4Business.

Всього відібрали 20 громад із 13 областей країни. Подали заявки 45 громад із 20 регіонів країни.

Далі з переможцями відбору мають підписати угоду про фінансування проєктів і тоді розпочнеться їхня реалізація. Нагадаємо, нещодавно регіональний офіс U-LEAD в Житомирській області провів інформаційну сесію для фахівців громад з підтримки бізнесу.

“Активність громад у процесі пошуку додаткових ресурсів визначається їхніми фахівцями. Адже саме їхні зусилля потрібні, аби підготувати проєкт, пройти відбір і реалізувати його. Радомишль і Житомир - це гарні приклади розвитку передовсім кадрової спроможності”, - наголосив Василь Невмержицький, керівник офісу U-LEAD в Житомирській області.

Мета грантів – стимулювати відновлення і сталий розвиток систем підтримки малого і середнього підприємництва у містах та мережах місцевих громад України. Реалізація грантів триватиме до 30 листопада 2023 року.

Проєкт партнерства чотирьох громад передбачає проведення комплексу заходів, який допоможе підприємцям знайти нові ринки, удосконалити маркетинг та сприятиме зростанню.

“Ми хочемо налагодити сталу комунікацію влади громад з бізнесом. Плануємо навчання фахівців громад та підприємців з онлайн продажів, роботі з міжнародними інтернет сервісами продажів”, - говорить Віталія Кліментьєва, фахівчиня Агенції регіонального розвитку Житомирської області.

У Житомирі також планують допомагати бізнесу освоювати закордонні ринки. Марина Білоус, заступниця директора департаменту економічного розвитку міської ради, розповіла, що підприємства легкої промисловості та деревообробки мають потенціал для зростання, але ресурсів для цього обмаль.

“Проєкт дасть змогу підтримати підприємства в процесі виходу на ринки ЄС. Провівши аудит ми побачимо, чи готовий бізнес до зростання, далі сформуємо кроки підтримки і допоможемо презентувати себе на виставках та ярмарках за кордоном”, - додає вона.

Нагадаємо, нещодавно проєктні менеджери допомогли підприємцям Радомишльській громади залучити 2,59 мільйона гривень державної програми “єРобота”.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 липня 2024

Освітній Маркер: Що нового в освіті за червень

Освітній Маркер: Що нового в освіті за червень

У новому випуску проєкту «Освітній маркер» ведучі Ярослава Мозгова та Ярослав Лисенко розповідають: як пройшла...

18 липня 2024

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний простір «Знайди себе»

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний...

У Підволочиській громаді, яка розташована в східній частині Тернопільської області, проживають майже 5 тисяч молодих...

18 липня 2024

У Житомирі та Вінниці менше вимкнень світла, ніж у решти міст. Як їм це вдалося?

У Житомирі та Вінниці менше вимкнень світла,...

"Зелена" енергетика змінила статус рятівниці природи на спосіб виживання громад. Як фінансувати та лобіювати...

18 липня 2024

Громади Херсонщини отримали допомогу від U-LEAD: генератори, інструменти, навантажувачі

Громади Херсонщини отримали допомогу від...

Громади продовжують отримувати підтримку у вигляді необхідної техніки та інструментів, експертного супроводу та...