18 травня 2024
Децентралізація

Залучення людей з інвалідністю до процесів ухвалення рішень – розпочався новий проєкт у громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» розпочинає реалізацію грантового проєкту щодо дослідження участі людей з інвалідністю у процесах прийняття рішень у 65 громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Дослідження проводитимуться в Полтавській, Житомирській, Одеській, Рівненській, Волинській, Львівській та Закарпатській областях шляхом проведення зустрічей та опитувань органів місцевої влади та місцевих організацій громадянського суспільства.

В рамках реалізації проєкту мешканці громад здобудуть необхідні знання, навички та компетенції задля участі в процесах ухвалення рішень, а також задля контролю та впливу на рівень виконання таких рішень, громадські організації та місцеві активісти посилять свій потенціал, зміцняться взаємозв’язки між громадами в межах областей.

Заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк зазначила:

«Війна неминуче призвела до збільшення кількості людей з інвалідністю в українських громадах. Однак, кожен має право на доступ та отримання якісних соціальних послуг. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» працюватимуть, щоб підвищити рівень залучення людей з інвалідністю до процесів прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Це сприятиме врахування інтересів усіх груп населення та забезпечить збалансований та комплексний підхід до опрацювання програмних документів та рішень в сфері соціального захисту. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжуватиме підтримувати мешканців громад у посиленні їхнього впливу на місцеве самоврядування».

Результати дослідження сприятимуть залученню всіх груп населення до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, налагодженню міцних зв’язків між громадами, допоможуть перейняти позитивний досвід та напрацювати шляхи подолання спільних викликів, спричинених війною.

Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк сказав:

«Сьогодні в Україні люди з інвалідністю належним чином не залучені до прийняття рішень як на національному, так і на місцевому рівні. Рішення, які безпосередньо впливають на життя осіб з інвалідністю, приймаються без їх участі, а отже повноцінно не враховують їх справжні потреби. Завдяки підтримці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ми дослідимо сучасні виклики і причини недостатнього залучення осіб з інвалідністю до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, будемо не тільки прагнути знайти шляхи розв’язання цієї проблематики, але й у процесі реалізації проєкту поліпшувати їх включення до прийняття якісних владних рішень на місцях».

03.03.2023 - 09:55 | Переглядів: 1764
Залучення людей з інвалідністю до процесів ухвалення рішень – розпочався новий проєкт у громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Теги:

участь громадян соціальні послуги дослідження

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 травня 2024

Про стійкість, опір і відродження Охтирської громади - у документальному серіалі "Я залишаюсь"

Про стійкість, опір і відродження Охтирської...

Четверта серія документального серіалу "Я залишаюсь" - про Охтирську громаду Сумської області. У випуску -...

17 травня 2024

Мінекономіки планує змінити порядок державного стимулювання для індустріальних парків

Мінекономіки планує змінити порядок державного...

Міністерство економіки вперше озвучило деякі параметри програми державного стимулювання індустріальних парків для...

17 травня 2024

Облікова політика комунальних підприємств: правила складання та затвердження

Облікова політика комунальних підприємств:...

Який зміст облікової політики комунального підприємства та яким чином її затверджувати – про це у роз'ясненні...

17 травня 2024

Експерти відповіли на найбільш поширені запитання від комунальних підприємств про управління фінансами

Експерти відповіли на найбільш поширені...

Програма USAID DOBRE продовжує надавати консультаційну допомогу ТГ-партнерам. Одним із напрямів є допомога щодо...