Програма USAID DOBRE надає громадам допомогу для подолання наслідків війни

 

Територіальним громадам Чернігівської, Харківської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей надійшли перші поставки гуманітарної допомоги від Програми USAID DOBRE. Громади-партнери отримають обладнання, яке дозволить організувати і підтримувати стабільну життєдіяльність мешканців.


Програма USAID DOBRE розпочала новий етап своєї роботи в Україні з реалізації проєктів швидкого реагування на виклики, спричинені війною.

Зокрема, громади вже отримали генератори, ємності для питної води та термоси для гарячої їжі, кухонну побутову техніку, ноутбуки та принтери, джерела безперебійного живлення, електроінструменти та обладнання для виконання аварійно-ремонтних робіт, металопластикові вікна та інші матеріали.

Малинівська селищна громада Харківської області до вересня минулого року перебувала під постійними обстрілами. Тут пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури та промисловості, чимало жителів виїхали. У той же час, громада надала прихисток внутрішньо переміщеним особам, переважно з Харківщини.

«Для нас співпраця з Програмою USAID DOBRE надзвичайно важлива. Перш за все ми хочемо відновити матеріально-технічну базу місцевого комунального підприємства та надавати нашим жителям комунальні послуги. Нам пощастило вберегти від знищення всю комунальну техніку, в тому числі сміттєвоз від Програми USAID DOBRE. Тож у межах першого гуманітарного проєкту ми вже отримали два гідравлічні домкрати та спеціальні ліхтарі, які допоможуть ремонтувати техніку. Очікуємо від наших надійних партнерів поставки насосів для свердловин, щоб відновити водопостачання в селі Моспанове, що перебувало в окупації. Також для жителів ми облаштовуємо бомбосховище та Пункти незламності. Отримали від USAID DOBRE верстат для заточування ланцюгів бензопил, які використовуємо для заготівлі дров, щоб обігріти Пункти незламності. Очікуємо також багатофункціональну мобільну польову кухню та інше важливе для нас обладнання», – розповів голова Малинівської громади Микола Семер'янов.

Інша – Зеленодольська міська громада Дніпропетровської області довгий час залишалася прифронтовою територією, перебувала під постійними обстрілами. Понад 60% населення з початком війни виїхали, але майже всі вже повернулися додому. Громада стала «зеленим» коридором для вимушених переселенців із Херсонської області. Тут поки залишаються 1000 внутрішньо переміщених осіб.

«Попри всі виклики, ми намагаємося забезпечити життєдіяльність та стійкість нашої громади. І в цьому нам сприяють міжнародні донори. Спільно з Програмою USAID DOBRE ми реалізуємо швидкий грант, який допоможе пом’якшити наслідки війни. У межах співпраці вже отримали пральні машини, сушарки та бойлери. І найближчим часом в одному із навчальних закладів міста відкриємо соціальну пральню для внутрішньо переміщених осіб. Окрім того, хочемо підсилити наші Пункти незламності, щоб жителі могли пережити відключення світла за графіком та повні блекаути. Ми вже встановили в таких пунктах обігрівачі на рідкому паливі, прожектори та термоси, передані DOBRE. Очікуємо великий намет, мобільну польову кухню, сонячні панелі, цистерну для води, інструменти і ще багато іншого обладнання. Загалом бюджет допомоги складе близько 45 тисяч доларів», – зазначив голова Зеленодольської громади Дмитро Невеселий.

За словами директора Програми USAID DOBRE Брайяна Кемпла, складна ситуація в Україні вимагає від Програми USAID DOBRE екстренно реагувати на наслідки війни та надавати потрібну матеріальну допомогу, аби громади могли вирішувати найнагальніші потреби.

«Ми звертаємося до партнерських громад і просимо їх надати інформацію, чого вони потребують найбільше і що навряд чи отримають із інших джерел. Зазвичай ми передаємо громадам обладнання для інфраструктури та ремонтів. На вказані цілі в цьому році маємо бюджет на майже 6 мільйонів доларів. Ми розпочали цю роботу і сподіваємося завершити її якнайшвидше», – сказав директор Програми USAID DOBRE.

У межах першого гуманітарного проєкту допомогу отримають більше 60 громад-партнерів Програми USAID DOBRE.


Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL) та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

Теги:

міжнародна підтримка війна екстрене реагування DOBRE

Джерело:

Читайте також:

18 грудня 2024

Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»

Програма Polaris запрошує громади до...

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...

18 грудня 2024

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE  - дайджест подій та рішень...

18 грудня 2024

Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу

Практичні інструменти для відновлення даних про...

17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...

18 грудня 2024

Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?

Законодавчі ініціативи для місцевого...

Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...