16 червня 2024
Децентралізація

Безбар’єрний доступ до культурно-історичних пам’яток: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» сприяє розвитку інклюзивного туризму

 

У громадах Львівської, Волинської, Закарпатської та Рівненської областей відбулися п’ять круглих столів і громадських аудитів доступності, присвячені формуванню доступного простору для осіб з інвалідністю. Заходи були проведені в рамках проєкту «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади», який реалізовується Львівською Асоціацією Розвитку Туризму в партнерстві з ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» та Музеєм Митрополита Андрея Шептицького за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

У безбар’єрних ініціативах взяли участь 111 осіб, серед яких – керівники міських рад, обласних військових адміністрацій, туристично-культурно-просвітницьких інституцій, громадські активісти та, зокрема, люди з інвалідністю (користувачі крісла колісного й особи з порушеннями зору). Вони об’єдналися для створення туристичних маршрутів із забезпеченням доступності головних туристичних об’єктів у чотирьох областях України. Моніторинг охопив 25 об’єктів культурної спадщини й 10 установ, які надають соціальні послуги мешканцям (ЦНАП та управління соціального захисту населення).

Ірина Маруняк, заступниця Львівського міського голови з питань житлового господарства, зазначила:

«Попри війну нам вдалося зробити майже все, що було заплановано у 2022 році. Усі зусилля ми спрямовуємо на те, щоб вирішувати проблеми всіх, хто потребує підтримки, зокрема й осіб з інвалідністю, залучаючи міжнародну спільноту й місцеву громаду. Нині як ніколи дуже важливою є співпраця громадських організацій міста і Львівської міської ради у вирішенні питань з покращення умов інклюзивності й формування безбар’єрного середовища культурно-історичної спадщини Львова. Дякую Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та керівникам Львівської асоціації розвитку туризму і ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» за ініціативність у розробці та за підтримку нового інклюзивного проєкту».

У Західному регіоні розташовано понад 4,5 тис. будівель, датованих ХІІ-ХХ століттями, які підлягають захисту і становлять до 30% усіх пам’яток в Україні. Завдяки наявності такої кількості культурно-історичних об’єктів туризм до війни динамічно розвивався, однак для людей з інвалідністю доступ до пам’яток здебільшого незабезпечений. Нині в Україні люди з інвалідністю становлять приблизно 7% населення, однак цей показник зростатиме внаслідок вторгнення Російської Федерації.

Голова правління ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю Ярослав Грибальський окреслив поширені проблеми, пов’язані з доступністю об’єктів:

«Кожен з вас, проходячи по вулицях Львова, нерідко звертав увагу на красиві пандуси, зроблені за всіма державними будівельними нормами, з якісним покриттям, нікельованими поручнями, і це похвально. Але практика показує, що часто до такого пандуса важко або неможливо під’їхати людині в кріслі колісному через розбите або неякісне покриття тротуару або відсутність обладнаного виїзду з автостоянки. Комплексна доступність об’єкта – це не тільки пандус, це як мінімум три критерії: обладнана спеціальним місцем для особи з інвалідністю автостоянка, якісна прилегла територія та, звісно, сам вхід. Зауважу, не тільки пандус, а цілий вхід, до якого належить і ширина отвору дверей, і необхідна висота порогів. Також важливо продумати доступність внутрішньої частини приміщення».

 

 

У рамках наступного етапу реалізації проєкту, за результатами аналізу безбар’єрності головних туристичних пам’яток, доступні об’єкти будуть додані до інтерактивної мапи, інклюзивного вебсайту та путівника для незрячих та слабозорих. Будуть розроблені поради з удосконалення чинних міських і обласних програм з розвитку туризму та безбар’єрності, а також проведені онлайн-заняття в Школі інклюзивності.

Теги:

туризм соціальні послуги культура

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 червня 2024

14 червня 2024

Вакансії: Радник(ця) з питань полісі, Полісі координатор(ка)

Вакансії: Радник(ця) з питань полісі, Полісі...

SALAR International оголошує вакансії у шведську Програму підтримки реформ децентралізації та відновлення в Україні,...

14 червня 2024

Вакансія: Експерт(ка) з фіскальної децентралізації

Вакансія: Експерт(ка) з фіскальної...

Шведська Програма підтримки реформ децентралізації та відновлення в Україні, 2024-2028 рр. SALAR International...

14 червня 2024

Нове просторове планування дає друге дихання для розвитку Міжгірської громади

Нове просторове планування дає друге дихання...

Міжгірська громада — одна із найбільших за площею у Закарпатській області, втім, 72% її території — це ліси і лісові...