У громаді на Кіровоградщині облаштували понад 100 приватних будинків для переселенців

У Дмитрівській громаді Кіровоградської області наразі проживає 460 переселенців, для них місцева влада разом із мешканцями облаштували понад 100 приватних будинків.


Про це Укрінформу повідомили у Програмі "U-LEAD з Європою".

Зазначають, що від початку повномасштабного вторгнення Дмитрівська сільська територіальна громада прихистила понад 700 людей, які рятувалися від обстрілів та бойових дій. Сюди їхали з Київщини, Чернігівщини, Харківщини, Херсонщини, Донеччини. Наразі в громаді проживає 460 переселенців, з них 120 дітей.

Як розповіла голова Дмитрівської громади Наталія Стиркуль, з перших днів війни в громаді створили центр прийому допомоги для переселенців та Збройних сил України. Люди несли побутові речі та продукти, пропонували допомогу та підтримку.

"Організація допомоги, облаштування перших прихистків та місць для перебування переселенців відбувалися спонтанно, завдяки небайдужості наших мешканців. Потім ми почали звертатися до благодійних фондів та волонтерських організацій, почала надходити підтримка від обласної військової адміністрації, але перші кроки були самостійними", - зазначила Наталія Стиркуль.

Також у громаді шукали місця для розселення переселенців. Провели інвентаризацію будинків, у яких ніхто не проживає, поговорили з власниками і почали приводити до ладу. Експерти U-LEAD надавали роз’яснення щодо пошуку резерву житла в громаді і використання відумерлої спадщини.

"Ми створювали бригади з працівників сільської ради та інших бюджетних закладів. Мили, ремонтували, прали. Робили все своїми руками. Люди приносили домашні речі та побутову техніку, меблі. У селі Цибулеве староста закріпила відповідальних за будинками, в обов’язки яких входить зустріти, поселити, допомогти з продуктами, облаштуванням та іншими необхідними речами. Потім ця практика поширилася на всю громаду", - розповіла голова.

Вона додала, що наразі для переселенців вже облаштували понад 100 будинків. Часто ці оселі мають лише пічне опалення і зручності на дворі, але в умовах загрози залишитися без централізованого опалення це перевага.

Також у громаді для комунікації з переселенцями створили у Вайбері групу «Громада. Підтримка», до якої залучили фахівців комунальних служб, ЦНАПу, служби зайнятості та інших підрозділів. У групі інформують про видачу гуманітарної допомоги, заходи в громаді та відповідають на поширені питання.

Нові мешканці громади намагаються віддячити місцевим мешканцям за прихисток і турботу. Дехто облаштовує клумби та допомагає з благоустроєм, інші беруть участь у благодійних ярмарках і зароблені гроші передають на ЗСУ.

Одним із партнерів Дмитрівської громади є регіональний офіс «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області. Свого часу завдяки співпраці в громаді створили сучасний Центр надання адміністративних послуг, а також реалізували багато ініціатив. Не залишили сам на сам і з початку війни.

"Ми отримали від U-LEAD комплект «Прихисток» та два генератори для комунального підприємства. Речі стали в пригоді людям, які до нас приїжджали в пошуку прихистку. А генератори допомагають нам забезпечувати електроенергією важливі об’єкти інфраструктури", - розповіла Наталія Стиркуль.

У U-LEAD нагадують, що в Кіровоградській області невідкладну технічну допомогу від Програми отримали 20 територіальних громад. Це генератори, автономні ліхтарі, баки для питної води, розкладачки і намети та інші важливі речі.

Як повідомлялося, U-LEAD продовжує свою діяльність із консультаційної підтримки громад через різноманітні канали комунікації і під час війни. Програма також посилила активність у частині налагодження міжнародних партнерств між українськими громадами та муніципалітетами країн ЄС в рамках ініціативи "Мости довіри", що полегшує пряме надання гуманітарної допомоги та розширює перспективу подальших взаємовигідних проєктів. Окрім того, упродовж квітня-червня 2022 року програма надала 333-ом громадам пакети екстреної допомоги, наповнення яких залежало від потреб на місцях. Таким чином, громади, що зазнали руйнувань, отримували інструменти для розчищення території і відновлювальних робіт, а також освітлювальні прилади. Громади, що прийняли велику кількість переселенців, отримали намети, ліжка, спальні мішки та інші засоби для внутрішньо переміщених осіб.

09.12.2022 - 16:19 | Переглядів: 1797
У громаді на Кіровоградщині облаштували понад 100 приватних будинків для переселенців

Теги:

соціальні послуги міжнародна підтримка війна

Область:

Кіровоградська область

Громади:

Дмитрівська територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 травня 2024

Порядок реєстрації бюджетних зобов'язань та їх зміни - запис вебінару

Порядок реєстрації бюджетних зобов'язань та їх...

16 травня 2024 року Програма USAID DOBRE провела вебінар на тему «Порядок реєстрації бюджетних зобов'язань та їх...

20 травня 2024

Закупівлі для ЗСУ: законопроект, який спростить процедури для громад, готовий до другого читання

Закупівлі для ЗСУ: законопроект, який спростить...

20 травня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

20 травня 2024

Інститут старост в умовах війни: законопроект готовий до другого читання

Інститут старост в умовах війни: законопроект...

20 травня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

20 травня 2024

Взаємодія місцевого самоврядування та органів державної влади на місцях - експерти проаналізували тенденції

Взаємодія місцевого самоврядування та органів...

Центр соціологічних досліджень, децентралізації та регіонального розвитку при Київській Школі Економіки у партнерстві...