24 квітня 2024
Децентралізація

«Утворення військових адміністрацій не згортає децентралізацію владних повноважень», - Сергій Шаршов

Реагуючи на численні звернення органів місцевого самоврядування до Уряду, Мінрегіон розробив проект Закону щодо відновлення сплати земельного податку і надання права органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо надання відповідних податкових пільг.


Про це сказав Сергій Шаршов, директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону під час засідання Правління Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад.

«Мінрегіон підготував цей законопроект спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування, виходячи з відповідних звернень від місцевих рад. Зараз він - на погодженні центральних органів виконавчої влади. Крім того, що законопроект пропонує відновити плату земельного податку, він ще й визначає право органу місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо пільг, якщо буде така необхідність. Саме місцеве самоврядування краще знає, які рішення приймати нас своїй території щодо сплати земельного податку», - сказав Сергій Шаршов.

Він також звернув увагу членів Асоціації ОТГ, що 70% начальників військових адміністрацій, які сьогодні діють в Україні – це керівний склад представників органів місцевого самоврядування.

«Кадрове питання у забезпеченні життєдіяльності територій надважливе. Тому понад 70 зі 129 начальників військових адміністрацій – це керівний склад органів місцевого самоврядування. Вони мають підтримку населення і добре володіють ситуацією на території. Веду до того, що утворення військових адміністрацій ніяк не згортає децентралізацію владних повноважень», - підкреслив Сергій Шаршов.

Від імені Мінрегіону він висловив подяку Асоціації ОТГ за активну участь у підготовці законодавчої бази, необхідної для місцевого самоврядування у період воєнного стану.

«У цей час органи місцевого самоврядування змушені працювати у посиленому режимі, приймати оперативні рішення. Тож так само оперативно мають і закони готуватися. Ми вдячні, що Асоціація ОТГ нам в цьому допомагає».

Як повідомив голова Асоціації ОТГ Олександр Корінний, за кілька останніх місяців до Асоціації доєдналися 35 нових членів – територіальних громад. Організація в березні започаткувала благодійну ініціативу «Громади – громадам» для надання адресної підтримки та допомоги селам, селищам та містам жителі та захисники яких найбільше цього потребують. До ініціативи доєдналися понад 200 громад.

25.11.2022 - 15:09 | Переглядів: 1662
«Утворення військових адміністрацій не згортає децентралізацію владних повноважень», - Сергій Шаршов

Теги:

земля військові адміністрації Сергій Шаршов

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

23 квітня 2024

«Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом 2024»: розпочалася реєстрація на навчальну програму

«Кроки для спеціалістів. Управління проєктним...

Ви — новачок у проєктному менеджменті? Прагнете підсилити свої навички з написання та впровадження проєктів, хочете...

23 квітня 2024

UNFPA оголосив конкурсний відбір громад для участі у проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»

UNFPA оголосив конкурсний відбір громад для...

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, у співпраці з Міністерством соціальної політики України, оголошує...

23 квітня 2024

Інститут старост в умовах війни – законопроект пройшов перше читання

Інститут старост в умовах війни – законопроект...

23 квітня 2024 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Проект Закону №9518 про внесення змін до Закону...

23 квітня 2024

Підгородненська громада: крок до нового етапу розвитку

Підгородненська громада: крок до нового етапу...

Підгородненська територіальна громада Дніпропетровської області робить ще один крок у покращенні інвестиційного...