Вирішення питання браку кадрів в органах управління на деокупованих територіях, зокрема, відновлення діяльності підрозділів соціального захисту, надання соцпослуг, відновлення роботи служб у справах дітей, забезпечення гуманітарних потреб мешканців деокупованих територій – ці та інші питання обговорили на зустрічі заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди та представників штаб-квартири ЮНІСЕФ у Нью-Йорку, регіонального офісу у Женеві та офісу в Україні.
«Питання соціального захисту у компетенції іншого відомства. Однак Мінрегіон зацікавлений, щоб влада на деокупованих територіях працювала ефективно. Тому, з огляду на напрямки роботи ЮНІСЕФ, пропонуємо підтримати зміцнення кадрового потенціалу персоналу з питань роботи з дітьми та молоддю органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій, наприклад, підготовка навчальних програм та проведення тренінгів для активістів, волонтерів, студентів з метою залучення їх до роботи спільно зі Службами у справах дітей, підготовка та фінансова підтримка фахівців соціальних служб для роботи з сім’ями з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах»», - зазначив В’ячеслав Негода.
Також Мінрегіон запропонував ЮНІСЕФ розглянути питання можливості підтримки органів місцевого самоврядування у вирішенні гуманітарних питань. Серед пропозицій - сприяння забезпеченню технічними засобами обігріву помешкань для сімей з дітьми на зимовий період; сприяння розробці та впровадженню програмного забезпечення для проведення обліку та розподілу гуманітарної допомоги та підготовці спеціаліста, залученого до роботи з таким програмним забезпеченням; забезпечення сімей з дітьми технічними засобами для освіти, засобами для безпеки на дорогах (у зв’язку з враженням системи енергопостачання).
Нагадаємо, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у партнерстві з Асоціацією міст України допомагають органам місцевого самоврядування забезпечувати в громадах необхідний захист та підтримку сімей з дітьми, які постраждали внаслідок воєнних дій. В рамках співпраці передбачається надання 51 територіальній громаді цільової фінансової підтримки у розмірі 50 тисяч доларів США. Ці кошти громади спрямують на забезпечення внутрішньо переміщених осіб та сімей з дітьми, які постраждали внаслідок військової агресії рф, товарами і предметами першої необхідності, а також на задоволення їх основних медичних, освітніх, соціальних потреб.
ЮНІСЕФ розробив ефективний інструмент, який допомагає місцевій владі впроваджувати механізми захисту інтересів дітей та молоді - ініціативу “Громада, дружня до дітей та молоді”. В Україні ініціатива реалізується з 2018 році. Приєднатися до неї висловили бажання більше 170 місцевих рад.
Теги:
соціальні послуги В'ячеслав Негода міжнародна підтримка трудові відносини війна
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
04 квітня 2025
7 квітня – презентація квітневих каталогів можливостей для громад та бізнесу
7 квітня – презентація квітневих каталогів...
7 квітня о 13:00 відбудеться презентація каталогів можливостей для громад та бізнесу на платформі...
04 квітня 2025
Новий законопроєкт про формування ліцейної...
Новації законопроєкту 13120-1 «Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо...
04 квітня 2025
Стартує програма «Запровадження середньострокового бюджетного планування в територіальних громадах»
Стартує програма «Запровадження...
U-LEAD з Європою запрошує представників місцевих фінансових органів та головних розпорядників коштів місцевих...
04 квітня 2025
Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD запрошує до участі у навчальній програмі
Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD...
Представників громад запрошують долучитися до шеститижневої навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Розробка...