15 липня 2024
Децентралізація

Мінрегіон пропонує ЮНІСЕФ долучитися до подолання браку кадрів соцслужб на деокупованих територіях

 

Вирішення питання браку кадрів в органах управління на деокупованих територіях, зокрема, відновлення діяльності підрозділів соціального захисту, надання соцпослуг, відновлення роботи служб у справах дітей, забезпечення гуманітарних потреб мешканців деокупованих територій – ці та інші питання обговорили на зустрічі заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди та представників штаб-квартири ЮНІСЕФ у Нью-Йорку, регіонального офісу у Женеві та офісу в Україні.

«Питання соціального захисту у компетенції іншого відомства. Однак Мінрегіон зацікавлений, щоб влада на деокупованих територіях працювала ефективно. Тому, з огляду на напрямки роботи ЮНІСЕФ, пропонуємо підтримати зміцнення кадрового потенціалу персоналу з питань роботи з дітьми та молоддю органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій, наприклад, підготовка навчальних програм та проведення тренінгів для активістів, волонтерів, студентів з метою залучення їх до роботи спільно зі Службами у справах дітей, підготовка та фінансова підтримка фахівців соціальних служб для роботи з сім’ями з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах»», - зазначив В’ячеслав Негода.

Також Мінрегіон запропонував ЮНІСЕФ розглянути питання можливості підтримки органів місцевого самоврядування у вирішенні гуманітарних питань. Серед пропозицій - сприяння забезпеченню технічними засобами обігріву помешкань для сімей з дітьми на зимовий період; сприяння розробці та впровадженню програмного забезпечення для проведення обліку та розподілу гуманітарної допомоги та підготовці спеціаліста, залученого до роботи з таким програмним забезпеченням; забезпечення сімей з дітьми технічними засобами для освіти, засобами для безпеки на дорогах (у зв’язку з враженням системи енергопостачання).

Нагадаємо, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у партнерстві з Асоціацією міст України допомагають органам місцевого самоврядування забезпечувати в громадах необхідний захист та підтримку сімей з дітьми, які постраждали внаслідок воєнних дій. В рамках співпраці передбачається надання 51 територіальній громаді цільової фінансової підтримки у розмірі 50 тисяч доларів США. Ці кошти громади спрямують на забезпечення внутрішньо переміщених осіб та сімей з дітьми, які постраждали внаслідок військової агресії рф, товарами і предметами першої необхідності, а також на задоволення їх основних медичних, освітніх, соціальних потреб.

ЮНІСЕФ розробив ефективний інструмент, який допомагає місцевій владі впроваджувати механізми захисту інтересів дітей та молоді - ініціативу “Громада, дружня до дітей та молоді”. В Україні ініціатива реалізується з 2018 році. Приєднатися до неї висловили бажання більше 170 місцевих рад.

Теги:

соціальні послуги В'ячеслав Негода міжнародна підтримка трудові відносини війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 липня 2024

«Нарешті діти сіли за парти». Як у Красносільській громаді облаштували шкільне укриття

«Нарешті діти сіли за парти». Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Красносільська громада розташована на півдні України, неподалік Одеси....

12 липня 2024

Проєкт DECIDE розпочав новий напрям діяльності - «Кулінарні Хаби. Навчання майстер-тренерів»

Проєкт DECIDE розпочав новий напрям діяльності ...

Реформа шкільного харчування, попри всі виклики війни, продовжується. За лідерства Олени Зеленської та підтримки...

12 липня 2024

18 липня – вебінар «Безбар'єрність шкільних просторів»

18 липня – вебінар «Безбар'єрність шкільних...

18 липня 2024 року о 12:00 розпочнеться вебінар на тему: «Безбар'єрність шкільних просторів». На вебінарі від...

12 липня 2024

Стан публічних послуг у деокупованих громадах Херсонської області: результати дослідження

Стан публічних послуг у деокупованих громадах...

Лабораторія законодавчих ініціатив у співпраці з парламентським Комітетом з питань організації державної влади,...