Україна у війні з російськими окупантами потребує від міжнародних партнерів сучасної зброї. Але не менш важливим за зброю є правда. Треба, щоб увесь світ розумів і пам’ятав, що Україна захищає не лише свою територіальну цілісність і свободу, ми захищаємо усю Європу від ненаситного, кровожерливого ворога, який вбиває дітей, ґвалтує, катує і розстрілює мирних жителів. Ми відчули, яке зло несе в собі російський режим, і прагнемо, щоб ці дії відповідно сприймав увесь світ, без жодних але…
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час онлайн-зустрічі зі Спеціальним посланником Федерального уряду Німеччини з питань децентралізації, доброго врядування й державної служби (в Україні) професором Георгом Мільбрадтом.
«Я знаю, що пан Мільбрадт завжди був і залишається другом України. Важливо, щоб ви на усіх рівнях говорили про ті речі, про які володієте повною і об’єктивною інформацією. Про те, яку країну і яку місцеву демократію ми розбудовуємо і що ми захищаємо. Ви знаєте, яких титанічних зусиль нам спільно довелося докласти, щоб почати розвивати українські громади, дати їм можливості, ресурси, яких вони раніше не мали. Ми показали, яким успішним може бути їхнє майбутнє, і саме за це майбутнє зараз відчайдушно бореться з окупантом кожна громада в Україні. Це та правда, яку можна і потрібно повторювати на міжнародних майданчиках, щоб її чули політики, які приймають рішення. Це велика допомога Україні», - сказав В’ячеслав Негода.
У свою чергу Георг Мільбрадт зазначив:
«Україна дійсно бореться не лише за свою свободу, а й за свободу Європи. Тому ми зацікавлені у вашій перемозі. І хочу щоб кожен на своєму місці зробив максимум для цього. Я вражений стійкістю ваших громад, які продовжують працювати у надскладних умовах. І я розумію, за що вони боряться. Сподіваюсь, вже скоро Україна зможе продовжити свій шлях розвитку. Хоча, на жаль, для цього буде потрібен час і величезні ресурси на відновлення».
В’ячеслав Негода поінформував, що зараз головним завданням Уряду і Парламенту є підтримка місцевого самоврядування, відновлення роботи місцевої влади на деокупованих територіях.
«Попри війну, без участі місцевої влади не вирішується, і, сподіваюсь, не вирішуватиметься жодне важливе для громад питання. Тому вкрай важливим є відновлення діяльності місцевої влади на всіх рівнях і в усіх секторах. Лише за допомогою ефективного лідерства на місцях ми можемо не відкладати відбудову та розвиток на післявоєнний час. Громади вже зараз розробляють чи коригують свої стратегії, де на перший план виходять питання підтримки нових бізнесів, створення робочих місць, активізація місцевої економіки. Вже зараз ми з громадами працюємо над тим, як максимально залучити до роботи та створити робочі місця для внутрішньо переміщених осіб, як створити умови для релокованого бізнесу, як розвивати новий бізнес на основі аналізу місцевих ресурсів. І в цьому покладаємо велику надію на розвиток партнерства громад як в Україні, так і з іноземними муніципалітетами», - сказав заступник Міністра.
На його думку, війна зробила Україну мужнішою, ще більш готовою до складних рішень.
«Тому ми обов’язково продовжимо і завершимо реформу місцевого самоврядування на усіх рівнях, з урахуванням того досвіду, який отримали під час війни», - резюмував В’ячеслав Негода.
Теги:
міжнародна підтримка В'ячеслав Негода Георг Мільбрадт
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
23 грудня 2024
Децентралізація 2024: підсумки року
Децентралізація 2024: підсумки року
Чим запам’ятається 2024 рік учасникам процесу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?...
23 грудня 2024
«Агенції регіонального розвитку мають проявити...
Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...